HUDBA: Udeľovaniu Latin Grammy dominoval hit Despacito

NETKY.SK • 17 November 2017, 11:31 • 2 min
HUDBA: Udeľovaniu Latin Grammy dominoval hit Despacito

LAS VEGAS - Svetoznámy hit Despacito ovládol v noci na dnes udeľovanie hudobných cien Latin Grammy, keď premenil na víťazstvo všetky štyri nominácie, pričom triumfoval aj v kategóriách Nahrávka roka a Pieseň roka.

slovakia

left justify in out

"Táto pieseň je hymnou Portorika. Všetko, čo robím a čo budem robiť, teraz viac ako kedykoľvek predtým, bude v záujme oslavy môjho ostrova, mojej kultúry, mojej domoviny a snahy zabezpečiť, aby sa verejnosť dozvedela, že Portoriko potrebuje pomoc," vyjadril sa v zákulisí jeden z interpretov piesne Luis Fonsi.

 

Podobne ako on venovali svoje ceny a vystúpenia Portoriku, ktoré v septembri zasiahol ničivý hurikán Maria, aj ďalší interpreti, ako napríklad Lin-Manuel Miranda či rapper Residente.

Miranda, ktorý dostal President's Merit Award za umelecký prínos a filantropiu, poďakoval svojej manželke, rodičom, spolupracovníkom, a tiež svojim portorickým koreňom. Ako zároveň povedal, má v pláne pripomenúť americkej vláde, že obyvatelia ostrova "sú tiež ľudské bytosti".

Portoriku sa pritom počas ceremoniálu v lasvegaskej MGM Grand Garden Arena venovali aj organizátori. Galavečer sa začal minútou ticha za Portoriko a pokračoval prezentáciou jeho národných piesní. Rapper Residente mal na sebe tričko s portorickou vlajkou a predviedol skladbu Hijos del Caňaveral, ktorá je poctou jeho krajine. Tridsaťdeväťročný rodák z Hato Rey v San Juan si zároveň z večera odniesol dve trofeje - v kategórii najlepší urban album triumfoval jeho eponymný sólový debut a v kategórii najlepšia urban pieseň jeho Somos Anormales.

Latin Grammy v kategórii album roka získal Rubén Blades za nahrávku Salsa Big Band. Medzi ďalšími ocenenými sú napríklad Shakira v kategórii súčasný popový album, Juanes za pop-rockový album alebo Vicente Garcia, ktorého vyhlásili za najlepšieho nováčika. Špeciálnu cenu, Latin Recording Academy's 2017 Person of the Year, si prevzal Alejandro Sanz.

Prehľad víťazov a víťaziek 18. ročníka Latin Grammy vo vybraných kategóriách:


Album roka: Salsa Big Band - Ruben Blades con Roberto Delgado & Orquesta
Pieseň roka: Despacito - Luis Fonsi featuring Daddy Yankee
Nahrávka roka: Despacito - Luis Fonsi featuring Daddy Yankee
Nový interpret: Vicente Garcia
Súčasný popový album: El Dorado - Shakira
Urban album: Residente - Residente
Urban pieseň: Despacito - Luis Fonsi featuring Daddy Yankee
Tradičný popový album: Salón, Lágrimas y Deseo - Lila Downs
Rockový album: La Gran Oscilacion - Diamante Electrico
Alternatívny album: Jei Beibi - Cafe Tacvba
Salsa album: Salsa Big Band - Ruben Blades con Roberto Delgado & Orquesta
Folkový album: Musas (Un Homenaje Al Folclore Latinoamericano En Manos De Los Macorinos, Vol. 1) - Natalia Lafourcade
Latin jazz album: Dance of Time - Eliane Elias
President's Merit Award: Lin-Manuel Miranda
Person of the year: Alejandro Sanz
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies