Hubárska výstava v Malinovej ponúkne aj aktivity či ochutnávky jedál

NETKY.SK • 3 Október 2023, 15:00 • 2 min
Hubárska výstava v Malinovej ponúkne aj aktivity či ochutnávky jedál

Regionálna výstava húb v Malinovej v okrese Prievidza opäť ponúkne i sprievodné aktivity v podobe prednášky, výstavy či ochutnávky jedál z húb. Jubilejný desiaty ročník podujatia sa uskutoční 6. a 7. októbra v Partizánskom dome.

slovakia

left justify in out

Výstavy sa môžu zúčastniť hubári z obcí mikroregiónu Hornonitrie, ale aj z ďalších obcí a miest, ktorí prinesú čerstvé huby. Organizátori očakávajú, že ľudia prinesú čo najväčší počet rôznych húb, nielen bežné jedlé huby, ale aj jedovaté, nejedlé i neznáme plodnice. Súčasťou výstavy bude i hubárska poradňa.

 

"Návštevníci si budú môcť prezrieť aj hubársku literatúru vrátane najväčšej mykologickej encyklopédie na svete, autorom ktorej je mykológ európskeho formátu Ladislav Hagara, hornonitriansky rodák, o ktorom sa bude opakovane premietať aj videofilm - S vedcom na hubách, ale aj ďalšie videá," priblížili organizátori.


Súčasťou podujatia bude podľa nich aj výstava fotografií známych i menej známych húb a ochutnávka hubových jedál.

Odborná porota ocení vecnými cenami najúspešnejších hubárov vrátane detí, ktoré sa zapoja do zberu húb. Po vyhodnotení 7. októbra bude odborná prednáška a beseda s mykológom Jánom Červenkom, tajomníkom Slovenskej mykologickej spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied a odborným garantom výstavy. Návštevníci si výstavu budú môcť pozrieť do 8. októbra do 14.00 h.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Vinceová
Zdroj: Občianske združenie Benedikt
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies