Horúčavy v Konstanci si vyžiadali sedem obetí, búrky spôsobili záplavy

NETKY.SK • 10 August 2010, 07:26 • 2 min
Horúčavy v Konstanci si vyžiadali sedem obetí, búrky spôsobili záplavy

Horúčavy v Konstanci si vyžiadali sedem obetí, búrky spôsobili záplavy

slovakia

left justify in out

Sedem životov si počas uplynulého víkendu vyžiadali extrémne horúčavy v rumunskom čiernomorskom letovisku Konstanca. V miestnych nemocniciach vyhľadalo pomoc zdravotníkov celkovo 13 ľudí s vysokými teplotami, sedem z nich zomrelo, informovali dnes médiá balkánskej krajiny.
      Väčšina zo zosnulých bola vo veku 65-75 rokov a trpela na rôzne ochorenia, medzi obeťami horúčav sú však aj dvaja mladí ľudia.
      Horúčavy vystriedali v niektorých regiónoch krajiny intenzívne búrky sprevádzané zrážkami, ktoré predovšetkým v Sedmohradsku spôsobili záplavy a škody.
      Pod masami vody sa ocitli komunikácie, gazdovstvá a pivnice, vo viacerých lokalitách došlo k narušeniu plynulosti zásobovania elektrickou energiou, pitnou vodou i k dopravným problémom, vyplývajúcim zo značných škôd na infraštruktúre.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies