Horskí záchranári pomáhali slovenským turistom na Hrebienku

NETKY.SK • 30 December 2016, 17:08 • 2 min
Horskí záchranári pomáhali slovenským turistom na Hrebienku

VYSOKÉ TATRY - Horskí záchranári pomáhali dnes dvom turistom vo Vysokých Tatrách. Muž utrpel pravdepodobne zlomeninu dolnej končatiny, žena stehennej kosti. Horská záchranná služba (HZS) o tom informuje na svojej webovej stránke.

slovakia

left justify in out

Slovenský turista (37) si počas sánkovania nárazom do prekážky spôsobil asi zlomeninu dolnej končatiny v oblasti členka. Nachádzal sa pri hornej stanici pozemnej lanovej dráhy na Hrebienku. Záchranári HZS mu poskytli prvú pomoc, končatinu zafixovali a snežným skútrom transportovali do Starého Smokovca, kde ho odovzdali posádke rýchlej zdravotnej pomoci.

 

Krátko nato požiadali náhodní turisti o pomoc pre 64–ročnú ženu slovenskej národnosti, ktorá sa na magistrále medzi Hrebienkom a Rainerovou chatou pošmykla a pri páde utrpela pravdepodobne zlomeninu stehennej kosti. Po ošetrení a zafixovaní zranenej končatiny ju rovnako previezli do Starého Smokovca, odkiaľ pokračovala na ďalšie ošetrenie do popradskej nemocnice.

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies