Hokej:"Osemnástka" sa predstaví domácim priaznivcom na Turnaji 4 krajín v Trnave

NETKY.SK • 28 Október 2010, 7:39 • 2 min
Hokej:"Osemnástka" sa predstaví domácim priaznivcom na Turnaji 4 krajín v Trnave

Hokej:"Osemnástka" sa predstaví domácim priaznivcom na Turnaji 4 krajín v Trnave

slovakia

left justify in out

img

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov sa v novembrovom asociačnom termíne predstaví pred domácimi fanúšikmi v Trnave, kde odohrá tradičný Turnaj 4 krajín proti Bielorusku, Nemecku a Dánsku.
      Tréner Jozef Frühauf nominoval dovedna 22 hokejistov, ktorí absolvujú v mieste konania aj trojdňové sústredenie. "Do Trnavy pozývame väčšinu hráčov, ktorí sa predstavili na augustovom Memoriáli Ivana Hlinku v Piešťanoch. Nominovali sme aj hráčov pôsobiacich v Česku a chceme si otestovať ich výkonnosť. Nováčikom v družstve bude obranca Kováč, o ktorého výkonoch v drese Hradca Králové idú dobré referencie. Popri previerke výkonnosti legionárov budeme klásť dôraz na herné prepojenie dvojíc a trojíc," povedal tréner.
      Slováci si v dňoch od 11. do 13. novembra zmerajú sily postupne s Nemeckom, Dánskom a Bieloruskom. "Bielorusi produkujú klasickú ruskú školu, ich výhodou bude, že majú v tejto vekovej kategórii podobný projekt ako my v kategórii dvadsaťročných, preto budú zohratí. Dáni sú veľmi rýchli korčuliari a agresívni v napádaní, no a v súboji s Nemcami sa budeme snažiť im vrátiť prehru z predchádzajúceho vzájomného zápasu. Neviem odhadnúť s akým kádrom Nemci do Trnavy prídu, lebo zrejme pár najlepších hráčov už budú zapracovávať do kádra tímu do 20 rokov pre MS," dodal pre szlh.sk reprezentačný tréner Frühauf.

      Nominácia SR 18 na Turnaj 4 krajín v Trnave (szlh.sk):
      Brankári: Patrik Rybár (HC Slovan Bratislava), Andrej Košarišťan (MsHK Žilina)
      Obrancovia: Emil Bagin, Tomáš Nechala (obaja Dukla Trenčín), Martin Gernát (HC Košice), Patrik Luža (HC Slovan Bratislava), Filip Mezovský (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Peter Bezuška (HC Třinec/ČR), Karol Korím (HC Mladá Boleslav/ČR), Matúš Kováč (HC Hradec Králové/ČR)
      Útočníci: Patrik Lamper, Vladimír Dolník, Andrej Bíreš (všetci HC 05'Banská Bystrica), Dominik Fujerík (MHC Martin), Bruno Mráz (HC Slovan Bratislava), Filip Vaško, Filip Podsedlý (obaja HC Košice), Vladimír Klinga (HK Spišská Nová Ves), Tomáš Mikuš (HK 36 Skalica), Michal Krištof (HC Nitra), Branislav Rapač (HC Třinec/ČR), Denis Hudec (HC Sparta Praha/ČR).
      Náhradníci: Adam Nagy, Filip Buliš (obaja Trenčín), Michal Uhrík (L. Mikuláš), Marek Hinďoš (Košice), Zdenko Tóth (Žilina), Patrik Kopáč (Dubnica), Dávid Gáborčík (Poprad)
      Realizačný tím: Andrej Schöber (manažér), Jozef Frühauf (tréner), Tibor Daniš, Milan Sitár, Roman Mega (asistenti trénera), MUDr. Stanislav Beli (lekár), František Oláh, Peter Ondrejka (maséri)

      Program Turnaja 4 krajín v Trnave:
      Štvrtok 11. 11. 2010:
      14.00: Nemecko - Dánsko
      17.30: SR - Bielorusko

      Piatok 12. 11. 2010:
      14.00: Bielorusko - Nemecko
      17.30: SR - Dánsko

      Sobota 13. 11. 2010:
      12.30: Dánsko - Bielorusko
      15.30: SR - Nemecko

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona