Hlavnou témou predsedníctva Slovenska v OECD bude digitálna agenda

NETKY.SK • 5 Február 2019, 18:30 • 2 min
Hlavnou témou predsedníctva Slovenska v OECD bude digitálna agenda

BRATISLAVA – O slovenskom predsedníctve s hlavnou témou digitálnej agendy v Rade Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) na ministerskej úrovni (22. a 23. mája) v Paríži hovoril vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) s generálnym tajomníkom OECD Josém Ángelom Gurríom, ktorý je na návšteve SR. Médiá o tom v utorok informoval Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII).

slovakia

left justify in out

Cieľom predsedníctva je prediskutovať kľúčové témy a určiť priority práce OECD na najbližší rok. Členské krajiny sa budú v rámci slovenského predsedníctva venovať téme digitálnej transformácie pre udržateľný rozvoj.

 

ÚPVII aktuálne pripravuje Stratégiu digitálnej transformácie Slovenska, ktorá definuje priority a konkrétne opatrenia v oblasti digitálnej agendy.

 

„Slovensko v nej reaguje na globálne trendy a nadväzuje na tvorbu nového európskeho rozpočtového obdobia, v ktorom dostáva digitálna ekonomika a digitálna agenda veľkú pozornosť,“ vysvetlil vicepremiér Raši.

 

 

OECD je jednou z medzinárodných organizácií, ktoré považujú proces digitálnej transformácie za kľúčový pre dosiahnutie udržateľného rastu. Stratégiou chce ÚPVII dosiahnuť zavádzanie inovatívnych modelov vo verejnom, súkromnom i treťom sektore.

 

Medzi aktuálne digitálne trendy patrí napríklad umelá inteligencia, technológie blockchain či 5G. Mnohým krajinám digitálna transformácia zabezpečí dodatočný ekonomický rast a posilní konkurencieschopnosť.

 

Slovensku môže rozvoj digitalizácie priniesť do roku 2025 až 16,1 miliardy eur v dodatočnom hrubom domácom produkte, uzatvára ÚPVII.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies