Helena Vondráčková vystúpi 21. októbra v Bratislave

NETKY.SK • 6 December 2016, 12:59 • 2 min
Helena Vondráčková vystúpi 21. októbra v Bratislave

BRATISLAVA - Česká speváčka Helena Vondráčková vystúpi 21. októbra 2017 v Bratislave. Slovenským priaznivcom sa predstaví v rámci koncertu, ktorý sa uskutoční na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu pri príležitosti osláv jej 70. narodenín.

slovakia

left justify in out

Do hlavného mesta Slovenska prídu rodáčku z Prahy podporiť viacerí hudobní hostia, ktorých mená budú organizátori podujatia postupne zverejňovať. Vstupenky na koncert sú už v predaji.


Helena Vondráčková nahrala prvú pieseň Červená řeka v roku 1964 a následne pôsobila v divadle Rokoko. V rokoch 1968 až 1970 vystupovala spolu s Martou Kubišovou a Václavom Neckářom v skupine Golden Kids, od roku 1971 už sólovo. Spolupracovala s Jiřím Kornom, orchestrom Gustava Broma i so skupinou Bacily a vydala niekoľko desiatok albumov. Niekoľkokrát získala Zlatú platňu a Platinovú platňu Supraphonu a v roku 1965 sa stala víťazkou ankety Zlatý slávik.

 

V ďalších rokoch sa v tejto ankete pravidelne objavovala v prvej trojici. Účinkovala aj vo filme - v roku 1968 si napríklad zahrala so spomínaným Václavom Neckářom v rozprávke Šíleně smutná princezna. Ďalej sa predstavila vo filmoch Romance za korunu (1975), Jen ho nechte, ať se bojí (1977), Trhala fialky dynamitem (1992) či Kameňák 2 (2004) a účinkovala aj v mnohých televíznych programoch.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies