Hasiči plánujú nakúpiť 50 áut s plošinou

NETKY.SK • 6 Jún 2024, 13:05 • 2 min
Hasiči plánujú nakúpiť 50 áut s plošinou

BRATISLAVA - Hasiči pripravujú verejné obstarávanie na nákup 50 áut s plošinou. Autá budú slúžiť na hasenie a technické zásahy vo výškach alebo evakuáciu osôb z výšok.

slovakia

left justify in out

Prezídium Hasičského a záchranného zboru pripravuje verejné obstarávanie na nákup 50 špeciálnych áut. Pôvodne chcel nakúpiť 55 kusov, no nakoniec počet znížili po konzultácií s Útvarom hodnoty za peniaze. 

Vyradené vozidlá dostanú dobrovoľné hasičské zbory. Nové autá s plošinou majú nahradiť hasičské autá s rebríkmi. "Rebríková sada automobilových rebríkov AR 30 bola pôvodne namontovaná na podvozku IFA a najstarší automobilový rebrík bol vyrobený v roku 1970," upresnil hovorca Ministerstva vnútra SR Matej Neumann.

Zároveň pripomenul, že prezídium HaZZ realizovalo repas hasičskej techniky. ÚHP tiež radil prehodnotiť systém, podľa ktorého sa určujú vozidlá na obnovu. Súčasný systém nedostatočne zohľadňuje prevádzkové náklady a väčšiu váhu dáva veku vozidla.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: teraz.sk, Foto: pozary.cz
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies