Guinessova kniha rekordov: Filipínsky krokodíl je najväčším krokodílom v zajatí

NETKY.SK • 2 Júl 2012, 07:20 • 2 min
Guinessova kniha rekordov: Filipínsky krokodíl je najväčším krokodílom v zajatí

Guinessova kniha rekordov: Filipínsky krokodíl je najväčším krokodílom v zajatí

slovakia

left justify in out

img

Guinessova Kniha svetových rekordov vyhlásila obrovského krokodíla, obviňovaného zo smrteľných útokov na juhu Filipín, za najväčšieho krokodíla žijúceho vo svete v zajatí. Do dovtedy málo známeho mesta, kde ho vlani zajali, priviedol turistov a zisky z cestovného ruchu.

Hovorkyňa Guinnessovej knihy rekordov Anne-Lise Rouseová uviedla, že slanovodný krokodíl, ktorého pomenovali Lolong, je 6,17 metra dlhý a váži vyše tony. Do zajatia sa dostal vlani v novembri v meste Bunawan v provincii Agusan del Sur.

Starosta mesta Bunawan Edwin Cox Elorde povedal dnes agentúre Associated Press, že sa o uznaní výnimočnosti krokodíla Guinessovou knihou rekordov dozvedel koncom júna. Táto správa vyústila v oslavy v meste s 37.000 obyvateľmi, vyvolala však aj obavy, že v jeho blízkosti sa môžu vyskytovať aj ďalšie exempláre tohto najväčšieho plaza sveta.

Zdroj: TASR/Associated Presstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies