Grékom pomôžeme v boji s nelegálnou migráciou sumou jeden milión eur

NETKY.SK • 11 Jún 2021, 13:33 • 2 min
Grékom pomôžeme v boji s nelegálnou migráciou sumou jeden milión eur

BRATISLAVA - Slovensko pomôže Grécku v boji s nelegálnou migráciou finančným príspevkom vo výške jeden milión eur na zabezpečenie zdravotníckeho personálu, materiálu a techniky pre utečenecké tábory na jeho území.

slovakia

left justify in out

Ako rezort vnútra informoval v tlačovej správe, vyplynulo to zo štvrtkového stretnutia ministra vnútra Romana Mikulca a gréckeho ministra pre migráciu a azyl Notisa Mitarachiho. Stretnutie sa podľa ministerstva uskutočnilo na žiadosť gréckej strany a týkalo sa ochrany vonkajších hraníc Európskej únie a boja proti nelegálnej migrácii. Súčasťou bol tiež podpis bilaterálnej dohody medzi Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky a Medzinárodnou organizáciou pre migráciu (IOM) o spoluúčasti SR pri zmiernení následkov migrácie v Grécku.

 

img

 

Prečítajte si: Ministerstvo vnútra zaplatilo 13 miliónov eur za služby, ktoré malo vykonať samo

Ministri sa na stretnutí zhodli, že v oblasti nelegálnej migrácie je kľúčovou otázkou ochrana vonkajších hraníc únie a posilnenie spolupráce s krajinami pôvodu nelegálnych migrantov. „Pandémia dočasne zmenšila prílev nelegálnych migrantov do Európy, ale nezmenšila sa pozornosť, ktorú tejto problematike venujeme," povedal Mikulec.

 

Prečítajte si: Európsky parlament obvinil Maroko z ohrozenia detí počas migračnej krízy v Ceute

 

Slovensko je podľa neho v tejto oblasti suverénnym štátom, ktorý o svojej migračnej politike rozhoduje samostatne. „Zároveň ale ponúkame pomocnú ruku tam, kde je to potrebné," zdôraznil minister. Dodal, že Grécku Slovensko v oblasti boja s nelegálnou migráciou vyjadrilo jasné gesto solidarity
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies