Grécko podpísalo dohodu o prenájme regionálnych letísk

NETKY.SK • 14 December 2015, 12:11 • 2 min
Grécko podpísalo dohodu o prenájme regionálnych letísk

ATÉNY - Grécka vláda v pondelok podpísala s nemeckou spoločnosťou Fraport dohodu o prenájme regionálnych letísk za 1,2 mld. eur.

slovakia

left justify in out

Transakcia predstavuje doteraz najväčší projekt svojho druhu realizovaný vládou ľavicovej strany Syriza. Ide zároveň o jednu z najväčších privatizácií od vypuknutia dlhovej krízy v závere roka 2009. Podpis dohody potvrdil šéf gréckej privatizačnej agentúry Stergios Pitsiorlas.


Grécka vláda vlani vybrala nemeckú spoločnosť Fraport a jej gréckeho partnera, energetickú firmu Copelouzos, ako preferovaných záujemcov o prevádzku 14 regionálnych letísk v obľúbených turistických destináciách vrátane ostrovov Korfu a Santorini. Konzorcium súhlasilo s uhradením jednorazovej platby 1,2 mld. eur. Letiská bude prevádzkovať 40 rokov, pričom bude každý rok platiť poplatok v sume zhruba 23 mil. eur. Súčasťou dohody je záväzok vynaložiť do roku 2020 na modernizáciu letísk 330 mil. eur. S ich prevádzkovaním má konzorcium začať na jeseň budúceho roka.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies