Golonka: S Čechmi by sme mohli mať najsilnejšiu ligu v Európe

NETKY.SK • 20 Február 2015, 13:45 • 2 min
Golonka: S Čechmi by sme mohli mať najsilnejšiu ligu v Európe

BRATISLAVA - Legendárny slovenský hokejista Jozef Golonka je za odchod Slovana Bratislava do českej extraligy, respektíve viacerých slovenských klubov do tamojšej najvyššej súťaže.

slovakia

left justify in out

"Názory sú rozštiepené, ale ja osobne som jednoznačne za. Myslím si, že dohromady by sme boli schopní vytvoriť najsilnejšiu súťaž v Európe. Bolo by to dobré športovo aj ekonomicky," vyjadril sa v rozhovore pre český denník Sport 77-ročný niekdajší obávaný strelec. Svoj názor rozmenil na drobné: "Vznikla by rivalita, chodili by fanúšikovia, bolo by vypredané. Marketingovo by sa s tým dalo pracovať. Som presvedčený, že na Slovensku by mohli byť dve až tri mužstvá, ktoré by do tej ligy patrili svojou kvalitou." 

 

Golonka ponúkol príklad na ilustráciu. "Prípravu v Bratislave hrala Kometa Brno a dorazili tri tisícky jej fanúšikov. Na prípravu! Niektorí však sú spokojní s tým, ako to je. Budú hľadať rôzne dôvody, prečo to nejde. Napríklad vzdialenosti. Nie je to také hrozné, ak neberiem Košice, tak pre české kluby to nie je horšie ako ísť do Sliezska. Som presvedčený, že naši fanúšikovia by cestovali do Česka a dvíhali tamojším klubom návštevy. Viete, keď môže fungovať česko-slovenská liga napríklad v hádzanej, tak by mohla fungovať aj v hokeji. Prospešné by to bolo pre všetkých," domnieva sa bývalý kanonier Slovana. 

 

Slovenská liga podľa Golonku nemá takú kvalitu, aby sa v nej Slovan Bratislava po medializovanom odchode z KHL mohol športovo posúvať. "Bol by to krok naspäť. Pre ostatné kluby by to bolo náramne výhodné, ak by sa vrátil. Košice a ďalší by mali zápasy s veľkým nábojom a rivalitou. Slovan je u nás veľký pojem, takisto ako pre Česko Sparta," pripomenul v rozhovore pre Sport Jozef Golonka. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies