GM a SAIC budú spolupracovať na vývoji motorov pre malé mestské autá

NETKY.SK • 18 August 2010, 13:42 • 2 min
GM a SAIC budú spolupracovať na vývoji motorov pre malé mestské autá

GM a SAIC budú spolupracovať na vývoji motorov pre malé mestské autá

slovakia

left justify in out

Americký koncern General Motors (GM) a jeho čínsky partner SAIC budú spolupracovať na vývoji ekologickejších malých motorov určených najmä pre rýchlo sa rozvíjajúci čínsky trh.
      Obe spoločnosti založili niekoľko spoločných podnikov typu joint venture, vrátane "vlajkovej lode" Shanghai GM. Plánujú vyvinúť motory s objemom 1 až 1,5 litra s priamym vstrekovaním, ktoré budú určené najmä pre čínsky, ale aj pre svetový trh.
      Na tejto úlohe budú pracovať odborníci v Detroite a v šanghajskom Pan Asia Technical Automotive Center, ktorý je spoločným podnikom GM a SAIC.
      Čína je z hľadiska odbytu najväčším automobilovým trhom na svete. Automobilky sa preto snažia vyťažiť čo najviac z tohto trhu a eliminovať dopad slabého predaja v ostatných častiach sveta na svoje hospodárske výsledky. Čína by zase chcela znížiť svoju rastúcu závislosť na dovoze ropy a zabezpečiť lepšie ovzdušie v mestách a  americkému koncernu GM spoločný projekt so SAIC pomôže pokryť dopyt po malých mestských autách.

Zdroj: TASR/Reuters/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies