Generálny tajomník OSN navštívil tajfúnom zničené mesto Tacloban

NETKY.SK • 21 December 2013, 08:59 • 2 min
Generálny tajomník OSN navštívil tajfúnom zničené mesto Tacloban

slovakia

left justify in out

MANILA - Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun dnes navštívil filipínske mesto Tacloban, najväčšmi postihnuté tajfúnom Haiyan, aby sa oboznámil s obnovou zničenej oblasti.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Pri tajfúne, ktorý minulý mesiac zasiahol Filipíny s rekordnou rýchlosťou vetra vyše 300 kilometrov za hodinu, zahynulo viac ako 6000 ľudí a štyri milióny zostali bez strechy nad hlavou, uviedla tlačová agentúra DPA.

Pan sa predtým v Manile stretol s filipínskym prezidentom Benignom Aquinom a ďalšími predstaviteľmi krajiny. Aquino sa šéfovi OSN poďakoval za pomoc. Spojené národy začiatkom tohto týždňa vyzvali na pomoc pre Filipíny za 791 miliónov dolárov (vyše 578 miliónov eur), potrebných na základné potraviny, čistú vodu a prístrešky pre obete tajfúnu, informovala AP.



Autor: Redakcia Netky



Netky počítadlo prazdniny
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies