Gašpar: Alkohol vnímame ako vážny problém vodičov

NETKY.SK • 18 December 2014, 12:16 • 2 min
Gašpar: Alkohol vnímame ako vážny problém vodičov

BRATISLAVA - Polícia pripravila na posledné dva týždne tohto roka prevenčné opatrenia týkajúce sa bezpečnosti cestnej premávky. Okrem služieb dopravnej polície bude v týchto dňoch prioritou aj poriadkovej polície, aby dohliadala na plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky. Uviedol dnes na tlačovej konferencii v Bratislave prezident Policajného zboru (PZ) Tibor Gašpar.

slovakia

left justify in out

Opatrenia budú pokračovať aj v prvých dňoch budúceho roka. "Nadchádzajúce dva týždne sú kritické," povedal s tým, že v minulom roku len za posledné dva týždne zahynulo na slovenských cestách až 15 osôb. Pripomenul, že v tomto období nastáva veľký presun obyvateľov, je veľká nepripravenosť tzv. sviatočných vodičov na zmeny počasia a v tomto období sa vo zvýšenej miere konzumuje alkohol, čo sa podpisuje pod množstvo dopravných nehôd. "Alkohol vnímame ako vážny problém vodičov. Za volantom nemá čo robiť," zdôraznil policajný prezident a vyzval vodičov, aby si nesadali za volant pod vplyvom alkoholu. Príslušníci polície budú rozdávať po celom Slovensku jednorazové testery na alkohol. Testerov je približne do 20.000 kusov. Gašpar dnes zároveň médiám rozdal výzvu k účastníkom cestnej premávky nahratú na videu, ktorá neponúka príjemný pohľad na tragické nehody. Je však obrazom každodennej reality na slovenských cestách.


"Na cestách bude v uvedených dňoch väčší počet príslušníkov polície," pokračoval Gašpar. Medziročne sa darí znižovať počet dopravných nehôd. Za 11 mesiacov tohto roku zaregistrovala polícia 12.090 dopravných nehôd, z ktorých až 1452 spôsobil celkovo alkohol. Polícia zaznamenala 1233 dopravných nehôd, ktoré zavinili vodiči pod vplyvom alkoholu. Za necelých 12 mesiacov tohto roku zahynulo na slovenských cestách až 247 osôb.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies