FOTO Tisíce ľudí protestovalo v Rumunsku proti zmenám zákonov o súdnictve a daniach

NETKY.SK • 27 November 2017, 08:13 • 3 min
FOTO Tisíce ľudí protestovalo v Rumunsku proti zmenám zákonov o súdnictve a daniach

BUKUREŠŤ - Tisíce ľudí protestovali v nedeľu v Bukurešti i ďalších rumunských mestách proti plánovaným zmenám v súdnictve, ktoré podľa kritikov umožnia, aby korupcia na vysokej úrovni zostala nepotrestaná.

slovakia

left justify in out

Terčom protestov bola aj daňová reforma, ktorá by mohla viesť k nižším mzdám.

 

Demonštranti v Bukurešti, kde sa časť z nich dostala do krátkej zrážky s políciou, na pochode k budove parlamentu pískali píšťalkami a kričali heslá ako "Červený mor", namierené proti vládnej Sociálnodemokratickej strane (PSD).

 

Rumuni sa vydali protestovať do ulíc aj v mestách Kluž, Temešvár, Jasy, Brašov, Sibiu či Konstanca. Miestne médiá hlásili účasť celkovo desaťtisícov ľudí, oficiálne čísla však neboli k dispozícii.

 

Nedeľňajšie demonštrácie boli najväčšie od vlny protikorupčných protestov zo začiatku roka, ktorá bola najrozsiahlejšou v krajine od pádu komunizmu. Vyvolalo ju neskôr stiahnuté nariadenie vlády, podľa ktorého by verejní činitelia neboli stíhaní za korupčné trestné činy do určitej výšky spôsobenej škody.

 




twiterfacebooklinkedinwhatsapp


Autor: Karnišová Lucia



Netky
Jar príde o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2025 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies