BRATISLAVA – Na silvestrovskej oslave by určite nemali chýbať miešané nápoje. Ponúkame Vám niekoľko receptov na ich prípravu.
Bloody Mary.
4 cl vodky, 1 cl citrónovej šťavy, 10 cl paradajkového džúsu, čierne korenie, tabasco a soľ zmiešame v šejkri, nalejeme do pohára naplneného ľadom.
Gin Fizz.
4 cl ginu, 2 cl citrónovej šťavy, 1 cl cukrového sirupu zmiešame v šejkri, nalejeme do pohára a doplníme sódou.
Margarita.
4 cl tequily, 2 cl Cointreau, 1 cl citrónovej šťavy
Uvedené suroviny zmiešame v šejkri a prelejeme do pohára, ktorého okraje sme potreli citrónom a obalili v soli.
Piňa Colada.
4 cl bieleho rumu, 2 cl kokosového likéru, 6 cl ananásového džúsu zmiešame v mixéri spolu s ľadom a prelejeme do pohára.
Bacardi.
4 cl bieleho rumu Bacardi, 2 cl citrónovej šťavy, 1 cl Grenadíny zmiešame v šejkri, prelejeme do kokteilového pohára.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies