Fínsko a Švédsko v utorok podpíšu protokoly o vstupe do NATO

NETKY.SK • 30 Jún 2022, 14:41 • 2 min
Fínsko a Švédsko v utorok podpíšu protokoly o vstupe do NATO

slovakia

left justify in out

MADRID - Švédsko a Fínsko budúci utorok podpíšu protokoly o pristúpení k Severoatlantickej zmluve.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Ide o krok potrebný pre oficiálny vstup do NATO. Oznámil to vo štvrtok generálny tajomník Aliancie Jens Stoltenberg. Prístupové protokoly musí následne ratifikovať všetkých 30 členských štátov NATO vrátane Slovenska. Tento proces môže trvať šesť až osem mesiacov. Až potom sa môžu obe severské krajiny stať členmi organizácie a súčasťou kolektívnej obrany. TASR o tom informovala na základe agentúr DPA a Reuters.

 

img



Autor: Nikoleta Preložníková



Netky počítadlo prazdniny
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies