Finančné problémy počas pandémie zvyšujú pocity úzkosti

NETKY.SK • 5 Máj 2020, 08:18 • 2 min
Finančné problémy počas pandémie zvyšujú pocity úzkosti

LONDÝN - Takmer polovica obyvateľov Británie pociťovala "veľkú úzkosť", keď krajina prijala obmedzujúce opatrenia súvisiace s koronavírusom. Vyplýva to z údajov Národného štatistického úradu (ONS).

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Stupeň úzkosti bol najvyšší u približne 8,6 milióna ľudí, ktorých príjem sa znížil, ukázal týždenný prieskum dopadov krízy. Medzi najtvrdšie zasiahnutými sú pritom nájomníci a súkromní podnikatelia.

 

Veľké úzkosti

Úroveň spokojnosti je rovnako na najnižšej úrovni od začiatku vedenia záznamov v roku 2011, informuje ONS.

 

Prieskum naznačuje, že viac ako 25 miliónov ľudí - 49,6 percenta osôb starších než 16 rokov - označilo svoju úzkosť ako vysokú. To je viac než dvakrát toľko ako koncom roka 2019. 

 

Úplne najväčšiu úroveň obáv pociťuje odhadom 2,6 milióna ľudí, ktorí majú podľa vlastných údajov problémy s platením účtov.

 

img

 

Bolesti tela

Prejavy úzkosti môžu byť fyzické, napríklad bolesť hlavy či búšenie srdca, psychické, napríklad pocit napätia či problémy so spánkom, alebo týkajúce sa správania, napríklad problémy s koncentráciou alebo neschopnosť užiť si voľný čas.

 

NHS navrhuje ako spôsoby zvládania úzkosti napríklad dychové cvičenia, zdravú stravu či fyzické cvičenie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies