Fico: Chceme, aby Bratislava zodpovedala kritériám moderného mesta

NETKY.SK • 16 December 2015, 16:16 • 2 min
Fico: Chceme, aby Bratislava zodpovedala kritériám moderného mesta

BRATISLAVA – Predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie je obrovská príležitosť zviditeľniť sa a vniesť do predsedníctva v Rade EÚ „náš typický pragmatický pohľad na veci a pragmatické riešenia“.

slovakia

left justify in out

Po skončení rokovania vlády to uviedol predseda vlády SR Robert Fico. Ako dodal, pokiaľ bude strana Smer-SD súčasťou novej vlády, Slovensko bude dobre pripravené na predsedníctvo, čoho dôkazom podľa premiéra je aj dnešná dohoda s primátorom hlavného mesta SR Bratislavy Ivom Nesrovnalom.


„Chceme, aby hlavné mesto Slovenska, ktoré bude najviac pod tlakom v súvislosti s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ, zodpovedalo kritériám moderného európskeho mesta. Preto sme sa rozhodli, že na základe určitých dotácií a darov z podnikov a inštitúcií, ktoré sú pod plnou kontrolou štátu, poskytneme hlavnému mestu dotáciu 15 miliónov eur,“ povedal Fico. Z tejto sumy bude 14 miliónov použitých v kompetencii hlavného mesta, primátora a mestského zastupiteľstva a milión eur je určený pre mestskú časť Staré Mesto.


Tieto peniaze použijú na opravu ciest, ale aj na úpravu niektorých kultúrnych pamiatok či na technické zariadenia, priblížil Fico. Ako premiér zdôraznil, projekty, na ktoré sa tieto peniaze použijú, budú Bratislavčania a občania SR využívať aj po skončení predsedníctva v decembri 2016.


„Verím, že primátor hlavného mesta prijal toto rozhodnutie vlády pozitívne a aj z jeho vystúpenia na rokovaní vlády vyplynulo, že má záujem o korektné vzťahy a o to, aby sme sa dobre pripravili na nadchádzajúce predsedníctvo,“ uzavrel premiér.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies