Festival TOPFEST vypukne 1. a 2. júla, v Častkovciach to roztočia Kabát, Team, Wanastowi Vjecy aj Desmod!

NETKY.SK • 11 Jún 2022, 15:00 • 2 min
Festival TOPFEST vypukne 1. a 2. júla, v Častkovciach to roztočia Kabát, Team, Wanastowi Vjecy aj Desmod!

Jeden z našich najlepších festivalov sa opäť koná v priestoroch Jazdiarne Banát v obci Častkovce medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom. Jeho 29. ročník je plný česko-slovenských legiend! Nenechajte si ho ujsť!

slovakia

left justify in out

Topfest odštartuje aj tohtoročnú letnú festivalovú sezónu! Festival vypukne 1. - 2. júla 2022. Tešiť sa môžete na Kabát,  Paľa Haberu a Team, Petra Nagya a kapelu Indigo, na skupiny Desmod, Wanastowi Vjecy, Gladiator, Škwor, Heľenine oči, Konflikt, Zónu A, Kollárovci, Hrdza, KISS Forever Band, Ploštín Punk, Sematam, Fuera Fondo, No Control, Symfóbia, MF, Rebelsky a na Braňa Mojseja.

 

img

 

„Už 29 rokov sa snažíme ľuďom prinášať skvelú hudbu a veľa zábavy. Tohtoročný Topfest sa bude niesť v znamení česko-slovenskej hudobnej produkcie. Uskutoční sa v Častkovciach, v priestoroch Jazdiarne Banát, ktorá sa osvedčila ako jeho nová festivalová lokalita. Topfest dáva už od svojich začiatkov priestor slovenskej hudbe a aj vďaka tomu na jeho pódiách vyrástlo veľa slovenských kapiel a interpretov do svojich dnešných podôb,“ vysvetľuje organizátor festivalu Dušan Drobný.

    

 

Topfest prináša tento rok novinku Topfest Runway Stage. Projekt vznikol spojením a spoluprácou Topfestu a Rockovej maturity – najväčšej slovenskej súťaže kapiel s vlastnou autorskou tvorbou. Pódium poskytne priestor na prezentáciu novej slovenskej hudby rockových žánrov.

 

img

 

„Spoluprácu s festivalom Topfest považujeme za kľúčovú, o čom svedčia aj predchádzajúce ročníky. V otázkach podpory domácej hudobnej scény už roky nachádzame spoločný konsenzus, na festivale sa uskutočnili už tri semifinálové kolá Rockovej maturity. Pre kapely je totiž festival zaujímavou príležitosťou. Je skvelé, že napriek neotvorenému súťažnému ročníku sme našli spôsob, ako podporiť spoločne tvorbu slovenských kapiel,“ konštatuje Roland Koncz zo Slovenského hudobného fóra a organizátor súťaže Rocková maturita.

 

img

 

Kapely sa môžu registrovať tu https://bit.ly/3NSA7P9. Hlasovať sa dá od 11. júna do 15. júna 2022 na facebookových stránkach festivalu. Priestor na Runway stagi dostane v tomto ročníku spolu 20 nových slovenských kapiel. Z nich postupujú štyri víťazné kapely na hlavný stage jubilejného 30. ročníka festivalu Topfest v roku 2023.

 

Na tohtoročnom Topfeste nebude chýbať skvelá gastro a fun zóna. Novinkou bude stan Moments Of Freedom, kde budú hrať DJ-i, ktorí majú majú pre návštevníkov nachystané rôzne hry. Súčasťou festivalu budú barberi a braiderky. Na návštevníkov čaká aj stanové mestečko, olympiáda, kolotoče, vodné športy a parkovisko.

 

img

 

Organizátor upozorňuje návštevníkov, aby si vstupenky kupovali iba na oficiálnych predajných miestach (https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/topfest-2022/ a sieti Ticketportal  https://www.ticketportal.sk/event/TOPFEST-2022)

 

 

Deti do 10 rokov majú vstup na festival zdarma len po predložení príslušného dokladu. ZŤP, imobilní majú zľavu 50% a predaj vstupenky je iba na mieste. Vstupenka platí na oba festivalové dni, a to po predložení príslušného preukazu. Na sprievodcu sa zľava nevzťahuje. Všetky informácie nájdete na www.topfest.sk

 

 

 

 

 

 

-

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Felecia sefredaktorka
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies