Fanúšikovia majú obavy, čo bude s Trnavou, Poór opisuje dokonca najhorší scenár

NETKY.SK • 28 November 2018, 15:14 • 2 min
Fanúšikovia majú obavy, čo bude s Trnavou, Poór opisuje dokonca najhorší scenár

BRUSEL - Rozpad, pohroma či deštrukcia. I také slová sa v ostatných dňoch spájajú so slovenským futbalovým tímom FC Spartak Trnava. Odchod zo Spartaka postupne oznámili tréner Radoslav Látal, generálny manažér Pavel Hoftych, majiteľ Vladimír Poór a napokon aj prezident Spartaka Dušan Keketi.

slovakia

left justify in out

Je zrejmé, že Spartak dohrá jesennú časť sezóny v súčasnom zložení, ale čo bude ďalej, je otázne. Odchádzajúci vlastník Vladimír Poór uviedol, že vedenie nad klubom preberie krízový manažment až do doby, kým sa nenájde nový majiteľ. Trnavský veľkopodnikateľ ako dôvod pre exodus uviedol nedostatočnú podporu zo strany mesta či sústavné urážanie zo strany niektorých priaznivcov, najmä na sociálnych sieťach.

 

Pre sklamaného Poóra vraj Spartak už neexistuje, nevycestuje ani na dôležitý zápas do Bruselu

Inú časť fanúšikov vzniknutá situácia mrzí a obávajú sa, čo bude s obhajcom titulu ďalej. "Dúfam, že už sú niektorí jedinci spokojní, dosiahli to, čo chceli. Nadávali na Poóra a chceli, aby odišiel. Ale kto ho má nahradiť? Kto vleje do Spartaka svoj kapitál? Zrejme nikto. A kto bude za Trnavu hrať? Veď nemáme poriadne ani na autobus. Uvidíme, či sa vôbec poskladá kompletný tím," zamyslel sa jeden z fanúšikov.

 

"To je fakt skvelé, čo ste porobili. Nie, žeby ste boli radi, že niekto klub financoval, ale správate sa ako hlupáci. Teraz si môžete založiť občianske združenie a zachrániť klub," uviedol na facebooku iný fanúšik, ktorý je s aktuálnou situáciou nespokojný. Jeho odkaz smeroval k rovnakým ľuďom, akých označil Poór za dôvod svojho odchodu.

 

Trnavu čaká dôležitý duel v Bruseli, slovenský šampión si nechce urobiť hanbu


Najhoršieho scenára sa obáva aj samotný Vladimír Poór, hoci na druhej strane verí, že nová krv môže priniesť do Spartaka nový impulz. "Nie je mi ľahostajné, čo bude s trnavským futbalom, ale budúcnosť nevidím ružovo. Povedzte mi, kde zoženie krízový manažment nového trénera, nových hráčov a hlavne peniaze. Žiadny subjekt nevloží len tak do Spartaka financie. Môžu ísť cestou Serede alebo Senice, ktorá narýchlo zoženie nejakých hráčov, ale pýtam sa, dokedy to vydrží. Obávam sa, že do dvoch-troch rokov sa naplní najhorší scenár a Trnava môže vypadnúť z ligy," uviedol Poór, ktorý v trnavskom futbale pôsobil 25 rokov. "Nechcem Spartaku škodiť. Niektorí ľudia sústavne potrebujú nepriateľa a našli ho vo mne. Manažéri odchádzajú, tréneri odchádzajú, hráči odchádzajú, majitelia odchádzajú, ale Spartak stále zostáva. V tom problém nevidím. Myslím si, že mladšia generácia s tým niečo dokáže urobiť. Možno to bude lepšie, ako je to teraz. Držím im palce. Ďakujem všetkým, ktorí so mnou spolupracovali a natrápili sa. Som však unavený a sklamaný. Treba to posunúť mladším," uviedol už skôr.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies