Fanklub Trnavy sa ospravedlnil za incident v Košiciach

NETKY.SK • 10 Október 2012, 09:11 • 2 min
Fanklub Trnavy sa ospravedlnil za incident v Košiciach

Fanklub Trnavy sa ospravedlnil za incident v Košiciach - Futbal Vedenie Trnavy súčasne pozýva na štvrtkový tréning A-mužstva Spartaka Trnava, čím chce preukázať dôveru medzi vedením klubu a jeho fanúšikmi. Oficiálny fanklub futbalového klubu Spartaka Trna

slovakia

left justify in out

img

Vedenie Trnavy súčasne pozýva na štvrtkový tréning A-mužstva Spartaka Trnava, čím chce preukázať dôveru medzi vedením klubu a jeho fanúšikmi.

Oficiálny fanklub futbalového klubu Spartaka Trnava v stanovisku pre médiá odsúdil incident, ku ktorému prišlo po návrate výpravy "andelov" zo zápasu 12. kola Corgoň ligy 2012/2013 v Košiciach. Vedenie Trnavy v mene OZ Bíli Andeli súčasne pozýva na tréning A-mužstva Spartaka Trnava, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 11. októbra o 16.00 h na Štadióne Antona Malatinského za účasti fanúšikov. Tí prídu podporiť tím a odsúdiť takouto formou spomínaný incident. Zároveň chcú fanúšikovia ukázať to, že medzi vedením klubu, realizačným tímom, hráčmi a fanúšikmi je vzájomná dôvera.

Stanovisko OZ Bíli Andeli k incidentu po návrate hráčov zo zápasu Košice - Spartak uvádza športová redakcia TASR v plnom znení bez redakčných úprav:

"Mimoriadne nás mrzia udalosti, ku ktorým došlo v noci po zápase Spartaka v Košiciach. I keď možno pochopiť frustráciu a nespokojnosť, ktorú všetci prežívame kvôli výsledkom, hre a postaveniu nášho klubu v tabuľke, za žiadnych okolností sa nemôžeme stotožniť so spôsobom, akým ju vyjadrili niektorí z nás voči hráčom svojho klubu. Spôsob, akým boli napadnutí naši hráči vrhá zlé svetlo na všetkých nás fanúšikov bez rozdielu.

Je nevyhnutné, aby sme sa z tejto nepríjemnej udalosti všetci poučili. Nesmieme nikdy pripustiť, aby boli takto bezprecedentne napadnutí naši hráči alebo ktokoľvek z vedenia či zamestnancov klubu. Nemôžeme prehliadať ani len verbálne napádanie! Ako sme sa už, žiaľ, presvedčili, aj takéto prejavy neúcty môžu prerásť do niečoho, čo sa už nikdy, dúfam, že v úspešnej budúcnosti nášho klubu nesmie stať. Je to na každom z nás. Budeme robiť všetko preto, aby táto udalosť zostala už len nepríjemnou spomienkou a zároveň mementom. Aby sme si mohli opäť s hrdosťou hovoriť Najlepší fanúšikovia svojho klubu. Aby, tak ako doteraz, hráči túžili hrať za Spartak, práve kvôli neopakovateľnej elektrizujúcej atmosfére, akú dokážu vytvoriť len Bíli Andeli.

Aj preto sa fanklub aktívne snaží v spolupráci s klubom a majiteľmi vyriešiť celý incident a vyvodiť z neho primerané dôsledky. Sme jedna veľká spartakovská rodina a práve preto sa musíme v týchto ťažkých a kritických chvíľach podržať. Sme jedna rodina, a je preto len na nás, ako túto situáciu vyriešime.

Ospravedlňujeme sa všetkým hráčom a organizačnému tímu za ujmu, či už psychickú alebo materiálnu, ktorá im vznikla a odkazujeme, že stojíme stále pevne za vami, za svojim klubom – v dobrom i zlom.

Trnava, do teho!"
 zaznelo z úst Mariána Galbavého, predsedu Bílych Andelov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies