F1: FIA zamietla žiadosť Ferrari o zrušenie trestu pre Sainza

NETKY.SK • 18 Apríl 2023, 17:15 • 2 min
F1: FIA zamietla žiadosť Ferrari o zrušenie trestu pre Sainza

PARÍŽ - Žiadosť tímu Ferrari o zrušenie trestu Španiela Carlosa Sainza bola zamietnutá federáciou FIA. Sainz dostal päťsekundovú penalizáciu za to, že po reštarte pretekov v 57. kole narazil do krajana Fernanda Alonsa z Aston Martinu.

slovakia

left justify in out

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) v utorok zamietla žiadosť tímu Ferrari o zrušenie trestu, ktorý stál ich jazdca seriálu formuly 1 Carlosa Sainza štvrté miesto na Veľkej cene Austrálie. Španielsky pretekár dostal päťsekundovú penalizáciu za to, že po reštarte pretekov v 57. kole narazil do krajana Fernanda Alonsa z Aston Martinu. Časová penalizácia odsunula Sainza zo štvrtej na 12. priečku.

 

Z rozhodnutia stewardov vyplýva, že Ferrari predložilo telemetrické údaje zo Sainzovho vozidla, vyhlásenie španielskeho jazdca a komentáre ostatných jazdcov v rozhovoroch. Cieľom bolo predložiť argument o tom, že Sainz mal na studených pneumatikách so slnkom v očiach nízku priľnavosť a nedokázal dostatočne spomaliť svoj monopost, aby sa Alonsovi vyhol. Stewardi, medzi ktorými bol aj bývalý jazdec F1 Enrique Bernoldi, rozhodli, že v dôkazoch Ferrari nebol žiadny významný a relevantný nový prvok, ktorý by nebol jasný už pri udelení trestu v Austrálii.

 

"Podmienky trate a pneumatík boli niečím, čo musel každý pretekár vziať do úvahy a prispôsobiť sa im. Tým, že sa Sainz snažil spolu s Pierrom Gaslym neskoro zabrzdiť, prijal riziko, že ako jazdec stratí kontrolu nad svojím vozidlom. V tomto prípade sa toto riziko naplnilo, čoho dôsledkom bola následná kolízia, za ktorú nasleduje trest," citovala rozhodnutie FIA agentúra AP. "Teraz sa tešíme na začatie širších diskusií s FIA, F1 a všetkými tímami. Cieľom je zlepšenie dohľadu nad naším športom, aby sme zabezpečili najvyššiu úroveň spravodlivosti a konzistentnosti, ktorú si náš šport zaslúži," uviedla talianska stajňa.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies