Exprezident Bush sa ospravedlnil za potľapkávanie žien po zadnej časti

NETKY.SK • 26 Október 2017, 11:39 • 2 min
Exprezident Bush sa ospravedlnil za potľapkávanie žien po zadnej časti

WASHINGTON - Bývalý prezident USA George H. W. Bush sa v stredu večer znovu ospravedlnil po obvinení, že sa nevhodne dotkol herečky, keď s ňou pózoval pre spoločnú fotografiu.

slovakia

left justify in out

"Prezident Bush je vo veku 93 rokov už približne päť rokov odkázaný na invalidný vozík, takže jeho ruka klesne ľuďom, s ktorými sa fotografuje, na dolnú časť ich tela," uviedol jeho úrad vo vyhlásení.

 

"Prezident sa snaží uvoľniť atmosféru a zakaždým zažartuje - v spomínanom prípade, keď potľapkal ženy po ich zadnej časti, to myslel dobromyseľne. Niektorí to vnímajú ako nevinné správanie, iní to pokladajú za nevhodné. Prezident Bush sa čo najúprimnejšie ospravedlňuje každému, koho urazil," dodal jeho úrad vo vyhlásení.

 

Prezident sa ospravedlnil už v skoršom vyhlásení - po tom, čo herečka Heather Lindová uviedla, že sa "jej vzadu takto dotkol zo svojho invalidného vozíka, keď jeho manželka Barbara Bushová stála vedľa neho".

 

V odkaze na Instagrame, medzitým vymazanom, Lindová uviedla, že Bush jej na tomto stretnutí pred štyrmi rokmi povedal "oplzlý vtip". Informovali o tom viaceré médiá vrátane časopisu People. "Barbara (Bushová) prevrátila oči, akoby vravela 'Nie, už zasa.' Jeho ochrankár mi povedal, že by som pri pózovaní na fotografiu nemala stáť vedľa neho," napísala ďalej Lindová.

 

img

Foto: TASR

 

Druhá herečka Jordana Grolnicková pre webovú stránku Deadspin povedala, že má podobnú skúsenosť s Bushom z vlaňajšieho augusta, pričom jej prípad sa tiež stal počas fotografovania v divadle.

 

"Žiaľ, môj prípad je veľmi podobný," povedala podľa Deadspinu Grolnicková. Dodala, že Bush jej siahol rukou na zadnú časť, usmial sa a zaboril sa doň rukou. Zažartoval a ostatní prítomní ľudia sa "zdvorilo zasmiali, niektorí preto, že sa cítili nepríjemne", opísala situáciu Grolnicková.

 

Tieto obvinenia prišli práve v období, keď sa objavila celá záplava podobných tvrdení proti iným vplyvným mužom vrátane hollywoodskeho magnáta Harveyho Weinsteina. Grolnicková vysvetlila, že práve najnovší vývoj udalostí spôsobil, že sa rozhodla vyjsť so svojím prípadom na verejnosť.

 

"Teraz, keď toto všetko na sociálnych sieťach odhalilo hnutie #MeToo (Ja tiež), myslím si, že ma malo viac znepokojovať, že sa ma nevhodne dotýkal muž, ktorý bol kedysi lídrom slobodného sveta," uviedla Grolnicková a na mysli mala hnutie sexuálne obťažovaných ľudí.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies