EÚ zaistila 665-tisíc dávok vakcín na prevenciu proti vtáčej chrípke

NETKY.SK • 11 Jún 2024, 18:15 • 2 min
EÚ zaistila 665-tisíc dávok vakcín na prevenciu proti vtáčej chrípke

BRUSEL - Európska komisia (EK) oznámila, že cez spoločné obstarávanie zabezpečuje 15 členským štátom EÚ prístup k 665-tisíc dávkam vakcín proti zoonotickej chrípke za účelom prevencie proti vtáčej chrípke.

slovakia

left justify in out

Očkovacia látka je určená pre tých, ktorí sú najviac vystavení potenciálnym prenosom vtáčej chrípky z vtákov alebo zvierat na ľudí (zoonóza). Sú medzi nimi pracovníci v oblasti chovu hydiny a veterinárni lekári. Cieľom je zabrániť šíreniu alebo možnému prepuknutiu vtáčej chrípky v Európe a ochrániť občanov a ich živobytie.
 
Úrad EK pre pripravenosť a reakcie na núdzové zdravotné situácie (HERA) v utorok v rámci svojho mandátu v oblasti pripravenosti podpísal v mene zúčastnených členských štátov rámcovú zmluvu o spoločnom obstarávaní na dodávku 665 000 dávok očkovacej látky, ktoré by mali slúžiť ako prevencia pred pandémiou vtáčej chrípky. Členské štáty budú mať možnosť zakúpiť si ďalších 40 miliónov dávok vakcín počas trvania tejto zmluvy.
 
Na dobrovoľnom obstarávaní sa zúčastňuje 15 členských štátov EÚ a Európskeho hospodárskeho priestoru. Zmluva umožňuje každej zúčastnenej krajine objednať počet vakcín v závislosti od vnútroštátnych potrieb. Trvať bude najviac štyri roky.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: EK, Foto: Freepik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies