EÚ stopla Rumunom rozvojové fondy v hodnote 500 miliónov eur

NETKY.SK • 25 Október 2012, 12:08 • 2 min
EÚ stopla Rumunom rozvojové fondy v hodnote 500 miliónov eur

EÚ stopla Rumunom rozvojové fondy v hodnote 500 miliónov eur - Svet Európska komisia (EK) dnes informovala rumunské úrady o tom, že sa rozhodla prerušiť podporu v troch operačných programoch financovaných prostredníctvom štrukturálnych fondov EÚ. Komisia

slovakia

left justify in out

img

Európska komisia (EK) dnes informovala rumunské úrady o tom, že sa rozhodla prerušiť podporu v troch operačných programoch financovaných prostredníctvom štrukturálnych fondov EÚ. Komisia to zdôvodnila snahou "ochrániť celistvosť rozpočtu EÚ".

Rumunsko dostalo dva mesiace na nápravu nedostatkov, ktoré boli zistené v rozvojových operačných programoch Doprava, Regionálny rozvoj a Podpora ekonomickej konkurencieschopnosti a Životné prostredie. 

Ide o bežnú procedúru, ktorej snahou je pri zistení vážnych nedostatkov v plnení programov zo strany členských štátov ochraňovať finančné záujmy európskych daňových poplatníkov.

Podľa zatiaľ nepotvrdených zdrojov by Rumunsko prišlo o 500 miliónov eur. 

Rozhodnutie EK prišlo v dôsledku zistenia vážnych nedostatkov v oblasti verejného obstarávania, finančného riadenia a slabej kontroly v troch operačných programoch, ktorá nedokázala predísť podvodom a konfliktom záujmov.

Ak sa Rumunom podarí v stanovenom čase urobiť potrebné nápravy a presvedčiť Európsku komisiu o účinnosti týchto zmien, faktúry z uvedených operačných programov budú spätne preplatené.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies