EÚ by nemala z Bulharska a Rumunska spraviť "getoštáty", napísal denník Sega

NETKY.SK • 17 August 2010, 12:2 • 2 min
EÚ by nemala z Bulharska a Rumunska spraviť "getoštáty", napísal denník Sega

EÚ by nemala z Bulharska a Rumunska spraviť "getoštáty", napísal denník Sega

slovakia

left justify in out

Európska únia musí pochopiť životný štýl Rómov a nemala by premeniť Bulharsko a Rumunsko na "getoštáty", napísal dnes ľavicovo-liberálny bulharský denník Sega v súvislosti s postupom Francúzska voči Rómom.
      Francúzska polícia za uplynulé dva týždne vypratala viac ako 40 ilegálnych rómskych osád. Oznámil to v pondelok v Lyone francúzsky minister vnútra Brice Hortefeux s tým, že približne 700 ľudí odsunú prenajatými lietadlami do ich domovských krajín, ktorými sú Rumunsko a Bulharsko. Odsun by sa mal uskutočniť v spolupráci s ministerstvom pre prisťahovalectvo.
      Podľa bulharského denníka je vo Francúzsku všetko pripravené na najväčšiu úradne nariadenú deportáciu v Európe po druhej svetovej vojne, pretože ide o tisícky ľudí. Sega si však kladie otázku, čo bude potom?
      "Rómovia sa vrátia (do Rumunska a Bulharska), navštívia svojich príbuzných a potom opäť odídu, pretože cestu už poznajú a v západnej Európe majú lepšie živobytie ako v oboch najchudobnejších krajinách EÚ. Celá akcia poškodí iba imidžu Európskej únie, ktorá sa vo svete vydáva za ochrancu ľudských práv," uzavrel bulharský denník.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona