Etická komisia FIFA prisľúbila Platinimu spravodlivý proces

NETKY.SK • 16 December 2015, 13:17 • 2 min
Etická komisia FIFA prisľúbila Platinimu spravodlivý proces

ZÜRICH - Etická komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) sľúbila Michelovi Platinimu, že jeho prípadná neúčasť na piatkovom zasadnutí nebude mať vplyv na rozhodovanie tohto orgánu.

slovakia

left justify in out

Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) má možnosť v piatok v sídle FIFA v Zürichu vysvetliť šéfovi súdnej komory komisie Hansovi-Joachimovi Eckertovi záležitosť s dosluhujúcim prezidentom FIFA Seppom Blatterom. Obaja, Platini aj Blatter, aktuálne majú od etickej komisie FIFA zastavenú činnosť na 90 dní. Platini totiž v roku 2011 dostal od FIFA so súhlasom jej Blattera 2 milióny švajčiarskych frankov za služby poradcu z rokov 1998 až 2002. K transakcii neexistuje žiadna zmluva a navyše sa uskutočnila až 9 rokov po vykonaní práce. Dohoda vraj existovala iba v ústnej rovine. "Rozhodovací proces prebehne nezávisle a nezaujato," odkázala etická komisia FIFA Platinimu, o ktorého osobnej účasti na piatkovom rokovaní rozhodnú vo štvrtok jeho právnici.


Platini minulý týždeň neuspel s odvolaním na Športovom arbitrážnom súde (CAS) v Lausanne proti tomuto dištancu. V danej veci Tribunál CAS mohol zrušiť suspendáciu bez toho, aby rozhodol o Platiniho vine či nevine. Stačilo, aby sudcovia konštatovali, že trest je neprimeraný a nespravodlivý. Francúz dosiahol aspoň čiastočné víťazstvo tým, že CAS nariadil etickej komisii FIFA, aby v januári po vypršaní suspendácie nevyužila právo na jej predĺženie. Počas jeho trvania Platini nemôže viesť kampaň pred voľbami prezidenta FIFA, z ktorých 26. februára 2016 vzíde Blatterov nástupca. Volebná komisia až po zrušení sankcie rozhodne, či ho zaradí medzi kandidátov.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies