Šesť ľudí zabila bomba pred súfijskou svätyňou

NETKY.SK • 25 Október 2010, 12:07 • 2 min
Šesť ľudí zabila bomba pred súfijskou svätyňou

Šesť ľudí zabila bomba pred súfijskou svätyňou

slovakia

left justify in out

Najmenej šesť ľudí dnes zahynulo a 15 ďalších utrpelo zranenia pri výbuchu bomby pred uctievanou súfijskou svätyňou v strednom Pakistane.
      Nálož umiestnená na zaparkovanom motocykli vybuchla pred vchodom do mauzólea súfijského svätca v okrese Pakppatan v provincii Pandžáb. K explózii došlo krátko po skončení ranných modlitieb.
      Podľa informácií miestnych úradov sú medzi mŕtvymi aj dve ženy a ďalších sedem bolo zranených. Výbuch zničil viacero okolitých obchodov, na samotnej svätyni väčšie škody nevznikli.
      V posledných mesiacoch došlo v Pakistane k sérii krvavých bombových útokov na vyznávačov umierneného súfijskej vetvy islamu. Za násilnosťami stoja militanti z Talibanu a al-Káidy.
      Dvojitý samovražedný útok na súfijské mauzóleum v Láhaure si 1. júla vyžiadal 47 životov. Osem ľudí zahynulo a 65 utrpelo zranenia pri výbuchu v súfijskej svätyni v Karáči začiatkom októbra.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies