Enviropolícia začala trestné stíhanie pre nelegálnu skládku plastového odpadu v okrese Galanta

NETKY.SK • 27 December 2023, 09:38 • 2 min
Enviropolícia začala trestné stíhanie pre nelegálnu skládku plastového odpadu v okrese Galanta

Polícia upozorňuje občanov a aj podnikateľskú verejnosť, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, nakoľko takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti.

slovakia

left justify in out

Vyšetrovateľ enviropolície oddelenia Nitra odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK Prezídia Policajného zboru začal trestné stíhanie za prečin neoprávnené nakladanie s odpadmi.
 
Zatiaľ neznámy páchateľ v období rokov 2014 až 2018, v katastrálnom území Zúgov v obci Čierny Brod, v okrese Galanta, uložil na pozemku vo vlastníctve Slovenskej republiky v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi plastový komunálny odpad.
 
V dôsledku toho vznikla skládka o veľkosti 4 000 m2 zo zmesi podrvených plastov, rôznych plastových častí áut, pneumatík, veľkých plastových tašiek, gumených tesnení, plastových nádob, ako aj plastov z elektrospotrebičov. Páchateľ neoprávnene nakladal s odpadom v rozsahu predbežne minimálne 26 600 eur. Presné náklady na odstránenie neoprávnene uloženého odpadu budú vyčíslené znaleckým dokazovaním.
 
Páchateľovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. 
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Rastislav Čižmár
Zdroj: Prezídium PZ SR, Foto: Mesto Galanta. (www.galanta.sk)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies