Elton John spomínal na chlapca, ktorý mu zmenil život

NETKY.SK • 16 Október 2012, 11:31 • 2 min
Elton John spomínal na chlapca, ktorý mu zmenil život

Elton John spomínal na chlapca, ktorý mu zmenil život - Celebrity Dnes sa konala výročná oslaveazaloženia Eltonovej Nadácie AIDS. Spevák Elton John spomínal dnes na výročnej oslave založenia svojej Nadácie AIDS na Ryana Whita, ktorý tejto chorobe podľahol

slovakia

left justify in out

img

Dnes sa konala výročná oslaveazaloženia Eltonovej Nadácie AIDS.

Spevák Elton John spomínal dnes na výročnej oslave založenia svojej Nadácie AIDS na Ryana Whita, ktorý tejto chorobe podľahol, informovala agentúra AP.

Smrť tohto tínedžera bola v živote 65-ročného speváka bodom obratu. Vzdal sa alkoholu a po roku sa rozhodol že musí niečo vrátiť späť a dohnať stratený čas. V roku 1992 založil nadáciu, ktorej cieľom je zbierať prostriedky na výskum liečby AIDS. Zároveň sa zaoberá prevenciou a organizuje kampane proti diskriminácii ľudí s HIV/AIDS.

Ryan White sa nakazil v roku 1984 krvnou transfúziou. Keď mu diagnostikovali AIDS, vyhodili ho zo strednej školy a stal sa vzorom pre mladých ľudí postihnutých touto chorobou. Zomrel v roku 1990, Elton John bol vtedy s ním a jeho rodinou.

Podľa jeho slov postupuje výskum veľkými krokmi, ale cesta je ešte dlhá. O stigme ľudí, ktorý sa k chorobe priznali, sa stále nehovorí.

Na podujatí odovzdala nadácia cenu Enduring Vision, ktorej laureátmi sa stali Robert Jenkins, majiteľ mužstva amerického futbalu New England Patriots, Diana Jenkinsová, zakladateľka spoločnosti Neuro, ktorá vyrába nealkoholické nápoje, a Joseph Blount, ktorý do nadácie prispieva od jej založenia. Počas podujatia sa vyzbieralo viac než 1,5 milióna dolárov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies