Dzurinda sa stretol s Lavrovom a Clintonovou

NETKY.SK • 22 September 2010, 11:06 • 2 min
Dzurinda sa stretol s Lavrovom a Clintonovou

Dzurinda sa stretol s Lavrovom a Clintonovou - Politika Na pôde Organizácie Spojených národov v New Yorku rokoval v utorok šéf slovenskej diplomacie Mikuláš Dzurinda so svojím ruským partnerom Sergejom Lavrovom. Ruský minister poďakoval slovenskej vláde z

slovakia

left justify in out

img

Na pôde Organizácie Spojených národov v New Yorku rokoval v utorok šéf slovenskej diplomacie Mikuláš Dzurinda so svojím ruským partnerom Sergejom Lavrovom. Ruský minister poďakoval slovenskej vláde za pomoc pri prekonávaní následkov ničivých požiarov počas tohto leta v Rusku.
      Ministri hovorili aj o spolupráci v energetickej oblasti. "Určite sa dohodneme na podmienkach dodávok ropy aj od roku 2015," povedal Lavrov.
      Šéfovia diplomacií sa dotkli aj vzťahov Ruska s EÚ, NATO a USA. Rovnaké témy zazneli aj na Transatlantickej večeri, organizovanej ministerkou zahraničných vecí USA Hillary Clintonovou.
      Dzurinda v New Yorku podpísal aj Zmluvu o sociálnom zabezpečení medzi SR a Austráliou. Tá zabezpečuje export peňažných dávok, dôchodkov a príspevkov na územie druhého zmluvného štátu. Zároveň umožňuje započítavanie poistných období pre vznik nároku na dávku a rovnosť občanov oboch štátov v sociálnej oblasti.
      Popri bilaterálnych rokovaniach vystúpil šéf slovenskej diplomacie na okrúhlom stole k Miléniovým rozvojovým cieľom s názvom Podpora udržateľného rozvoja. Vo svojom vystúpení hovoril o príspevku SR k znižovaniu množstva skleníkových plynov a zvyšovaniu efektívnosti využívania energií.
      TASR o tom dnes informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies