Dvoch zranených baníkov prepustili z bojnickej nemocnice domov

NETKY.SK • 28 Apríl 2023, 11:47 • 2 min
Dvoch zranených baníkov prepustili z bojnickej nemocnice domov

NOVÁKY - Dvojicu baníkov, ktorých hospitalizovali v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach, prepustili v piatok do domácej starostlivosti. Dvoch ďalších zranených prepustia pravdepodobne budúci týždeň.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť bojnickej nemocnice Richard Zachar. Traja pacienti vo štvrtok (27.4.) ležali na traumatológii, jeden na internom oddelení a jeden na oddelení pľúcnych chorôb. "Dvaja pacienti z traumatologického oddelenia odišli v piatok domov, tretieho preložili z jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS) na oddelenie, keďže jeho stav sa zlepšuje každým dňom. Ošetrujú sa mu popáleniny prevezmi. Predpokladáme, že začiatkom budúceho týždňa ho prepustíme domov," priblížil Zachar.

 

Pacienta z internej JIS preložili na oddelenie pľúcnych chorôb. "Jeho stav je stabilizovaný, no má inhalačné poškodenie pľúcneho parenchýnu teplom. Vyvíja sa tam hypersenzitívna pneumonitída," ozrejmil námestník. Stav posledného, piateho pacienta je podľa neho stabilizovaný a rovnako zdravotnícke zariadenie predpokladá, že ho budúci týždeň prepustia do domácej starostlivosti.

 

Dvaja baníci sú hospitalizovaní na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v nemocnici v košickej Šaci. "Zdravotný stav hospitalizovaných pacientov je stabilizovaný, ale stále vážny. Sú plne pri vedomí a komunikujú. Sú bez potreby prístrojovej podpory dýchania a noc zvládli v poriadku," uviedla Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú táto nemocnica patrí.

 

V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) zostávajú hospitalizovaní dvaja pacienti. UNB vo štvrtok informovala, že zdravotný stav jedného z nich sa výrazne zlepšil a bolo možné ho odpojiť od umelej pľúcnej ventilácie. U druhého pacienta potvrdilo pľúcne konzílium poškodenie dýchacích ciest, preto zatiaľ zostáva napojený na umelú pľúcnu ventiláciu.

 

V Bani Nováky došlo uplynulú stredu pravdepodobne k zapáleniu a vyhoreniu banského plynu - metánu. Deväť ľudí utrpelo na mieste popáleniny alebo sa nadýchali splodín horenia. Zranených prijali nemocnice v Bratislave, Košiciach a Bojniciach. Štyroch ťažko zranených previezli záchranárske vrtuľníky v kritickom stave. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia, dozor v trestnej veci bude vykonávať prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies