Druhý zväzok pamätí Lubomíra Štrougala sa na knižnom trhu objaví 9.11.

NETKY.SK • 4 November 2011, 04:08 • 2 min
Druhý zväzok pamätí Lubomíra Štrougala sa na knižnom trhu objaví 9.11.

Druhý zväzok pamätí Lubomíra Štrougala sa na knižnom trhu objaví 9.11.

slovakia

left justify in out

img

O niekoľko dní, 9. novembra, sa na knižnom trhu objaví pokračovanie pamätí niekdajšieho predsedu československej vlády z obdobia štátostrany Lubomíra Štrougala (87). Publikácia vyjde v pražskom vydavateľstve Epocha.
Autor sa v prvom zväzku spomienok pod názvom Paměti a úvahy (2009) sústredil na svoj život a pôsobenie vo vrcholnej politike, vrátane obdobia, keď bol takmer 20 rokov prvým mužom československej vlády. V pokračovaní pod názvom Ještě pár odpovědí sa venuje prioritne súvislostiam a pozadiu udalostí z roku 1989, vedúcich k pádu komunistického režimu, informoval webový portál idnes.cz.
Názory expremiéra zaznamenal publicista Zdeněk Jirků a doplnil ich spomienkovými vyjadreniami niektorých členov jeho niekdajšieho kabinetu, ako aj Františka Čubu, bývalého predsedu legendárneho Agrokombinátu Slušovice.
Lubomír Štrougal bol súčasťou aparátu KSČ od roku 1948, o desať rokov neskôr sa stal členom jej ÚV. V roku 1959 sa stal po prvý raz členom vlády, a to ako minister pôdohospodárstva, v období rokov 1961-1966 riadil ministerstvo vnútra. Predsedom vlády bol v rokoch 1970-1989, z tejto funkcie rezignoval kvôli sporom s generálnym tajomníkom štátostrany Milošom Jakešom. Vo februári 1990 ho z KSČ vylúčili.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies