Dražba pozostalosti Shirley Templeovej-Blackovej vyniesla 1,6 milióna USD

NETKY.SK • 9 December 2016, 08:26 • 2 min
Dražba pozostalosti Shirley Templeovej-Blackovej vyniesla 1,6 milióna USD

New York 9. decembra (SITA) - Dvojdňová dražba približne 420 predmetov z pozostalosti niekdajšej detskej filmovej hviezdy a neskoršej americkej veľvyslankyne v ČR Shirley Templeovej-Blackovej vyniesla celkový výťažok viac ako 1,6 milióna dolárov (v prepočte asi 1,5 milióna eur). Aukcia sa uskutočnila v Dallase v americkom štáte Texas.

slovakia

left justify in out

Potomkovia detskej hviezdy 30. rokov minulého storočia a neskoršej ambasadorky, ktorá bola dvakrát vydatá a mala tri deti, uvoľnili pre aukčný dom Heritage Auctions šperky, nábytok, dekoračné predmety, odevy i obuv zosnulej. Templeová-Blacková zomrela v roku 2014 vo veku 85 rokov.

Najdrahšie vydraženým predmetom na aukcii, o ktorej výsledkoch informoval vo štvrtok aukčný dom, sa stala diamantová brošňa, ktorú nový majiteľ získal za 250.000 dolárov. Diamantový prsteň od jej otca našiel záujemcu za 137.500 dolárov. Za 20.000 dolárov vydražili tanečné topánky z detstva niekdajšej hviezdy strieborného plátna a za 2500 dolárov malú tamburínu, za pomoci ktorej Shirleyina matka vštepovala dcére rytmus.

Mená kupujúcich, ktorý uvedené predmety vydražili, organizátori nezverejnili. Na aukcii však nechýbali ani záujemcovia z Austrálie.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies