Drakeov nový album mal pôvodne vyjsť zdarma ako mixtape

NETKY.SK • 23 Február 2015, 09:45 • 2 min
Drakeov nový album mal pôvodne vyjsť zdarma ako mixtape

OTTAWA - Štvrtá štúdiovka kanadského rappera Drakea s názvom If You're Reading This It's Too Late, ktorú vydal bez ohlásenia 13. februára, mala pôvodne vyjsť zdarma ako mixtape prostredníctvom portálu DatPiff.

slovakia

left justify in out

Prezradil to zakladateľ tohto portálu Kyle Reilly, podľa ktorého však s týmto nápadom nesúhlasili predstavitelia rapperovho vydavateľstva Cash Money Records. Dôvodom ich nesúhlasu bola skutočnosť, že chceli, aby sa nahrávka dostala do predaja, a mohli ju tak počítať za regulárny album.


Nahrávka If You're Reading This It's Too Late obsahuje 16 skladieb, na ktorých sa produkčne podieľali napríklad Noah "40" Shebib, Boi-1da či PartyNextDoor. Posledný menovaný na albume hosťuje aj ako spevák, ďalšími hosťami sú Lil Wayne a Travis Scott. Album debutoval na prvej priečke amerického rebríčka Billboard 200 a taktiež prekonal rekord na portáli Spotify, kde si ho počas prvých troch dní od vydania vypočuli v rámci USA 17,3 milióna ráz. Rapper pritom držal aj predošlý rekord, a to s nahrávkou Nothing Was The Same (2013).


Dvadsaťosemročný Drake, celým menom Aubrey Drake Graham, začínal ako herec v seriáli Degrassi: The Next Generation (2001), v ktorom účinkoval v rokoch 2001 až 2009. Na hudobnej scéne debutoval v roku 2006 mixtapeom Room For Improvement, neskôr vydal štúdiové albumy Thank Me Later (2010), Take Care (2011) a spomínaný Nothing Was The Same (2013), ktoré sa všetky umiestnili na prvej priečke amerického rebríčka Billboard 200. Tento rok by mal vydať ešte aj album Views From The 6. Na konte má jednu Grammy, osem BET Awards či päť Juno Awards. Ako herec sa okrem spomínaného seriálu objavil napríklad v snímke Charlie Bartlett (2007).

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies