Dôvera nemeckých investorov v ekonomiku prekvapujúco vzrástla

NETKY.SK • 15 December 2011, 07:28 • 2 min
Dôvera nemeckých investorov v ekonomiku prekvapujúco vzrástla

Dôvera nemeckých investorov v ekonomiku prekvapujúco vzrástla - Svet Dôvera nemeckých investorov a analytikov v najväčšiu ekonomiku eurozóny sa tento mesiac prekvapujúco zlepšila a prvýkrát po 10 mesiacoch poklesu vzrástla. To signalizuje, že nemecké hosp

slovakia

left justify in out

img

Dôvera nemeckých investorov a analytikov v najväčšiu ekonomiku eurozóny sa tento mesiac prekvapujúco zlepšila a prvýkrát po 10 mesiacoch poklesu vzrástla. To signalizuje, že nemecké hospodárstvo odoláva dlhovej kríze regiónu. Vyplýva to z výsledkov najnovšieho prieskumu Centra pre výskum európskeho hospodárstva (ZEW).
Prieskum ukázal, že kľúčový index dôvery nemeckých investorov, ktorý vyjadruje ich očakávania na najbližších šesť mesiacov, sa v decembri 2011 zvýšil na -53,8 bodu z novembrových -55,2 bodu. Analytici, ktorých oslovila agentúra Bloomberg, naopak odhadovali, že klesne na -55,8 bodu.
Nemecko aj napriek obavám z recesie, ktorá ohrozuje štáty eurozóny, zatiaľ výraznejšie nespomalilo. Októbrová priemyselná produkcia napríklad vzrástla viac, ako sa čakalo, objednávky na priemyselné výrobky tiež stúpli a miera nezamestnanosti v novembri klesla na 6,9 %.
"Z pohľadu firiem situácia zatiaľ nevyzerá až tak zle," konštatoval analytik Deutsche Postbank v Bonne Thilo Heidrich. Nepredpokladá preto, že sa Nemecko prepadne do hlbokej recesie, aj keď negatívna hodnota indexu signalizuje, že ekonomika krajiny v nasledujúcich šiestich mesiacoch oslabí.

Zdroj: TASR/Bloombergtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies