Dopravná akcia s krycím názvom Život začne už o pár dní

NETKY.SK • 4 Apríl 2023, 08:00 • 2 min
Dopravná akcia s krycím názvom Život začne už o pár dní

Snahou polície je pozitívne ovplyvňovať cestnú premávku a cieľom je znížiť počet nehôd, pri ktorých sa zrania alebo zomrú nevinné osoby. Polícia počas veľkonočných sviatkov pripravila dopravno-bezpečnostnú akciu s krycím názvom Život. Začne už vo štvrtok (6.4.2023) a potrvá až do utorka (11.4.2023). Zapoja sa dopravní, poriadkoví aj železniční policajti.

slovakia

left justify in out

Samozrejmosťou by malo byť, že si nikto nesadne za volant pod vplyvom alkoholu. Opak je však pravdou. V minulom roku policajti odhalili počas kontrol viac ako 17 800 vodičov pod vplyvom alkoholu a za prvé dva mesiace tohto roka viac ako 2 300 (uvedené údaje sú vrátane cyklistov). Apelujeme na účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali pravidlo nulovej tolerancie alkoholu a zbytočne nehazardovali so životmi ľudí. Policajti budú počas nadchádzajúcich sviatkov kontrolovať najmä:

dodržiavanie rýchlosti jazdy,
zákaz požívania alkoholu,
spôsob jazdy,
dodržiavanie povinností motocyklistov a ich spolujazdcov,
dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov, okrem iného napríklad aj použitie reflexných prvkov, spôsob pohybu v obci i mimo nej.

 

Jednotlivé krajské riaditeľstvá Policajného zboru vykonávajú dlhodobé analýzy dopravno – bezpečnostnej situácie, skúmajú príčiny a následky nehôd, hustotu premávky, následne prijímajú a navrhujú opatrenia na pozitívne ovplyvnenie nehodovosti a jej následkov. Aj na základe týchto analýz naplánujú miesta a časy kontrol, kedy je zvýšený pohyb vodičov, chodcov i cyklistov. Aj počas najbližších dní budú kontroly predovšetkým na miestach vyššej koncentrácie vozidiel a ľudí.

Počas minuloročnej Veľkej noci (15.4.2022 – 18.4.2022) sa na Slovensku stalo 92 dopravných nehôd, pri ktorých zomreli dve osoby, tri sa zranili ťažko a 24 ľahko.

Od začiatku tohto roka evidujeme 2 317 dopravných nehôd, pri ktorých sa ťažko zranilo 148 osôb a o život prišlo 50 osôb. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku sme zaznamenali pokles vo všetkých ukazovateľoch, pre porovnanie, vlani sa stalo 2 658 nehôd, ťažko sa pri nich zranilo 160 osôb a zomrelo 60 osôb.

 

Jazdite bezpečne a tak, aby ste sa dostali do cieľa vašej cesty.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies