Dôjde k očakávanému skráteniu karantény?

NETKY.SK • 4 September 2021, 15:36 • 2 min
Dôjde k očakávanému skráteniu karantény?

BRATISLAVA - Koaličné strany by návrh konzília odborníkov na skrátenie karantény zo 14 na 10 dní pre všetkých podporili.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Urobili by tak v prípade, ak by sa návrh dostal na rokovanie vlády. Pre TASR to potvrdili všetky koaličné strany. "Naše hnutie sa od začiatku pandémie správa zodpovedne a rešpektuje názory odborníkov. Pokiaľ túto zmenu odobrí ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ), samozrejme, my ju podporíme tiež," reagoval mediálny tím hnutia OĽANO.

 

Svoju podporu vyjadrilo aj hnutie Sme rodina. "Podporujeme konzílium odborníkov, pretože sú to ľudia, ktorí problematike rozumejú najlepšie, a teda je na mieste riadiť sa ich radami," vysvetlilo tlačové oddelenie hnutia.

 

Prečítajte si: REPORTÁŽ: Vo štvrtok na Slovensku otvorili kompletne všetky školy

 

Názory odborníkov rešpektuje aj strana Za ľudí. Ak sa s návrhom na skrátenie karantény stotožní rezort zdravotníctva aj ÚVZ, strana Za ľudí nevidí dôvod tento návrh nepodporiť. "Strana SaS skrátenie karantény pre všetkých zo 14 na 10 dní podporuje, pretože s tým sama prišla a navrhovala to na koaličnej rade a aj ministrovi zdravotníctva," dodala predsedníčka zdravotníckeho parlamentného výboru Jana Bittó Cigániková.

 

Možno vás zaujme: V týchto okresoch hrozí, že školy zavrú už koncom septembra

 

Konzílium odborníkov odporučilo vo štvrtok znížiť počet dní domácej izolácie. Namiesto aktuálnych 14 dní karantény navrhujú na základe vedeckých dôkazov zníženie na desaťdňovú domácu izoláciu pre tých, ktorí môžu ukončiť karanténu bez testovania. Rovnako navrhujú pre tých, ktorí idú najskôr na piaty až šiesty deň na PCR test a výsledok je negatívny, aby izoláciu mohli ukončiť na siedmy deň od začiatku karantény.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies