Do petície proti držaniu psov na reťaziach sa zapojilo takmer sto tisíc ľudí

NETKY.SK • 5 Máj 2021, 19:11 • 2 min
Do petície proti držaniu psov na reťaziach sa zapojilo takmer sto tisíc ľudí

BRATISLAVA - Občianske združenie Sloboda zvierat dnes odovzdalo ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jánovi Mičovskému (OĽaNO) a poslancovi Národnej rady SR (NR SR) Tomášovi Šudíkovi (OĽaNO) petíciu „Nie reťaziam!“ za zákaz držania psov na reťaziach.

slovakia

left justify in out

V tlačovej správe o tom informoval hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) Daniel Hrežík. Petíciu podpísalo 97-tisíc ľudí. Agrorezort uviedol, že myšlienku zákazu držania psov na reťazi podporuje.

 

img


"Som presvedčený, že táto iniciatíva nájde úspech aj v NR SR a určite ju podporím. Ak bude potrebné, budeme naďalej spolupracovať, aby výsledné riešenie uspokojilo všetkých a v najbližších rokoch sme tak mohli mať krajinu bez reťazí," povedal Mičovský.

Agrorezort považuje držanie psov akýmkoľvek prostriedkom na uväzovanie za nevhodný prežitok, ktorý sa musí zo spoločnosti vytratiť. Výnimku zo zákazu chce uplatniť pre psov držaných pri stádach hospodárskych zvierat, kde je to nevyhnutné.

 

img

 

Kľúčové však podľa rezortu pôdohospodárstva bude správne nastavenie dátumu účinnosti tohto zákazu. Unáhlený zákaz by podľa neho spôsobil veľa problémov a zvýšil počet túlavých psov, či psov vyhodených na ulicu.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies