Deti, máte sa na čo tešiť: jazda Cabriobusom a bohatý program v zoo

NETKY.SK • 1 Jún 2024, 09:54 • 2 min
Deti, máte sa na čo tešiť: jazda Cabriobusom a bohatý program v zoo

BRATISLAVA – Deti sa v našej metropole na svoj veľký sviatok môžu tešiť na jazdu Cabriobusom. Bude bezplatná. Pre najmenších cestujúcich sú pripravené pamätné cestovné lístky a malé prekvapenie. Bohatý program pripravila aj Bratislavská zoo.

slovakia

left justify in out

Jazda Cabriobusom

Dopravný podnik Bratislava vypraví pri príležitosti Medzinárodného dňa detí svoj Cabriobus. Premávať bude v sobotu od 9.00 h do 19.00 h z Patrónky na Železnú studničku. Informoval o tom hovorca DPB Jozef Vozár.

"Tento otvorený autobus ponúka jedinečný výhľad na bratislavskú prírodu a zároveň príjemný zážitok pre celú rodinu. Jazda Cabriobusom bude bezplatná, pre našich najmenších cestujúcich máme pripravené pamätné cestovné lístky a malé prekvapenie," priblížil Vozár.

Zároveň pripomína, že počas víkendov a voľných dní môžu Bratislavčania využiť spojenie na vyhľadávané turistické lokality prostredníctvom rekreačných liniek #sMHDpozelenej. Na týchto linkách platí podľa Vozára bežná tarifa mestskej hromadnej dopravy.
Bratislavská zoo pripravila bohatý program pre deti 

Rôzne aktivity, komentované kŕmenia zvierat, prednášky, workshopy aj hry pre najmenších pripravila zoologická záhrada v Bratislave pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Informovala o tom Alexandra Ritterová zo zoo s tým, že sobotný program bude rozdelený do viacerých zón a potrvá od 11.00 h.

"Deti sa naučia, čo znamená permakultúra, budú sa môcť zapojiť do vytvárania komunitnej záhrady, opätovne si zahrať areálovú hru 'zoo passport'," uviedla. Priblížila, že sa zabavia zbieraním originálnych pečiatok do ich zoopasu, v ktorom nájdu areálovú hru aj informácie o zvieratách v Bratislavskej zoo. Za zozbieranie všetkých pečiatok dostanú deti aj odmenu.

V permakultúrnej zóne sa naučia správne naplánovať a navrhnúť záhradu tak, aby bola harmonická a produktívna, ktoré rastliny sa spolu znášajú a ako vytvoria zdravý ekosystém. Zapoja sa i do prípravy pôdy, sadenia, kompostovania a starostlivosti o rastliny.

Súčasťou programu je tiež zóna zdravia. Deti sa tam môžu podľa slov Ritterovej naučiť, ako si správne čistiť zuby, zatočia kolesom šťastia a vyskáču si vitamín pre zdravie. Aktivity sú pripravené aj pre dospelých.               twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: DPB, Bratislavská zoo, Foto: Freepik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies