Detaily rozhovoru Putina a Trumpa informujú o prospechu spoločnej práce

NETKY.SK • 23 November 2017, 06:00 • 2 min
Detaily rozhovoru Putina a Trumpa informujú o prospechu spoločnej práce

MOSKVA - Prezident Ruska Vladimir Putin sa v rozhovore s americkým kolegom Donaldom Trumpom dotkol otázok týkajúcich sa situácie v Sýrii, kde končí vojenská protiteroristická operácia.

slovakia

left justify in out

Z tlačovej služby Kremľa: “Viedla sa téma o nutnosti zachovania suverenity, nezávislosti a teritoriálneho celku Sýrie pre dosiahnutie politickej regulácie.”

 

Je potrebné poznamenať, že Putin informoval Trumpa o stretnutí s prezidentom Sýrie Baššár al-Asadom, na ktorej sýrsky líder potvrdil dodržiavanie politického procesu, vykonávanie ústavnej reformy a uskutočnenie  prezidentských a parlamentných volieb.

 

Počas hodinového rozhovoru prezidenti diskutovali o situácii na východe Ukrajiny a Putin uviedol nealternativnu dohodu s Minskom. Taktiež lídri prediskutovali situáciu okolo iránskeho jadrového programu a vymenili si svoje názory o stave situácie na Kórejskom polostrove. “Zdôrazňujúc potrebu nájsť riešenie problému sme rokovali diplomatickými prostriedkami.”

 

Prezident Ruskej Federácie poznamenal praktickú dôležitosť koordinácie úsilia medzi špeciálnymi službami dvoch krajín. “Putin zdôraznil ochotu aktívne podporovať dlhodobé politické riešenie v tejto krajine, na základe uznesenia Bezpečnostnej rady OSN 2254, v súlade s dohodami dosiahnutými vo formáte Astana a ustanoveniami spoločného vyhlásenia schváleného prezidentmi Ruska a USA 11. novembra na summite Ázijsko-Tichomorskej hospodárskej spolupráce vo Vietname. Predovšetkým bolo uvedené, že toto vyhlásenie vyvolalo pozitívnu reakciu v regióne Blízkeho východu,” informuje Kremeľ.

 

V širšom kontexte Putin opäť hovoril o prospechu spoločnej práce s USA v protiteroristickom smere a uviedol praktický význam koordinácie sili medzi špeciálnymi službami oboch krajín. Túto tému podržal aj prezident USA, informovali v Kremli.



twiterfacebooklinkedinwhatsapp


Autor: Barbora Lučivjanská



Netky
Jar príde o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2025 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies