Daňové príjmy štátu zaostávajú za plánmi takmer o desatinu

NETKY.SK • 9 November 2010, 13:10 • 2 min
Daňové príjmy štátu zaostávajú za plánmi takmer o desatinu

Daňové príjmy štátu zaostávajú za plánmi takmer o desatinu

slovakia

left justify in out

img

Štát vybral od začiatku roka do konca októbra na daniach o 9,9 % menej peňazí, ako plánoval. Vyplýva to z údajov Daňového riaditeľstva (DR) SR o plnení príjmov štátneho rozpočtu SR, podľa ktorého výber z daní od januára do októbra 2010 predstavuje 6,47 miliardy eur. Ku koncu októbra mali byť tieto príjmy vyššie o 710,83 milióna eur.
      Oproti očakávaniam klesli najvýraznejšie príjmy zo sankcií pri daňových kontrolách, a to takmer o 54 % na 719.571 eur. Nižšia suma do rozpočtu poputuje aj z príjmov fyzických osôb. Tie sú dosiaľ takmer o 39 % nižšie, ako sa predpokladalo, a dosahujú 1,14 miliardy eur. Menej vybral štát napríklad aj na daniach z príjmov právnických osôb, ktorých výnos zaostáva za plánom o 35,5 % a dosahujú 960,49 milióna eur.
      V rovnakom období minulého roka bol pokles príjmov z daní miernejší a výber daní zaostával za plánmi iba o 0,71 %. V tomto roku plánuje štát získať na daniach celkovo 8,62 miliardy eur, z čoho vybral doteraz 75,09 %.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies