COVID-19 sa nevyhol ani Detskej nemocnici v Banskej Bystrici

NETKY.SK • 3 Október 2020, 11:02 • 2 min
COVID-19 sa nevyhol ani Detskej nemocnici v Banskej Bystrici

BANSKÁ BYSTRICA – Jedenásť lekárov a jeden pacient z Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici je pozitívnych na ochorenie COVID-19.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Ako ďalej informuje nemocnica na sociálnej sieti, všetci pozitívni zamestnanci sú v domácej karanténe, pričom väčšina je bez príznakov ochorenia, ale niektorí majú mierne príznaky. 

 

Napriek opatreniam

Nemocnica sa nákaze nevyhla napriek prijatým a dlhodobo zavedeným opatreniam na zamedzenie šírenia koronavírusu medzi pacientmi aj zamestnancami nemocnice, mnohokrát dokonca nad rámec povinných opatrení

V nemocnici prebehla mimoriadna dezinfekcia všetkých priestorov nad rámec bežných dezinfekčných a hygienicko-epidemiologických opatrení, ktoré denne v nemocnici prebiehajú.

 

„V spolupráci s nemocničným hygienikom zaznamenávame všetky kontakty daných zamestnancov a sme nápomocní pri ich dohľadávaní RÚVZ,“ uvádza nemocnica s tým, že nemocnica na zasadaní svojho krízového štábu prijala ďalšie bezpečnostné opatrenia, aby v maximálnej miere chránila pacientov, sprevádzajúce osoby a samozrejme svojich zamestnancov.

 

img


Napriek tejto situácii je Detská nemocnica plne schopná poskytovať zdravotnú starostlivosť - plánovanú, aj tú akútnu. Výnimkou sú plánované operačné výkony, ktoré sú do utorka 6. októbra pozastavené.

 

„Situáciu nezľahčujeme, uvedomujeme si všetky súvislosti a sme pripravení na viaceré alternatívy prevádzky, ktoré môžu nastať. Apelujeme na zamestnancov, ale aj pacientov a ich rodičov, aby boli zodpovední k sebe, aj k svojmu okoliu,“ dodáva detská nemocnica.

V nemocnici budú v rámci sprísnených opatrení od 12. októbra plánované hospitalizácie na onkológii a plánované operačné a diagnostické výkony realizované iba u pacientov, ktorí majú negatívny test na COVID-19.

 

Bez negatívneho výsledku nebude hospitalizácia na onkológii, ani výkon realizovaný. Toto sa podľa nemocnice nevzťahuje na urgentné a neodkladné stavy.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies