Colníci našli tabak neznámeho pôvodu, majiteľovi hrozí pokuta

NETKY.SK • 12 Február 2015, 10:31 • 2 min
Colníci našli tabak neznámeho pôvodu, majiteľovi hrozí pokuta

TRENČÍN - Pri kontrole predajného stánku v Prievidzi našli púchovskí colníci 22 PVC vrecúšok, ktoré obsahovali rozdrobenú zmes žltohnedej farby a tabakovej vône, celkovo išlo o 3,5 kilogramu tabaku. TASR informovala hovorkyňa Colného úradu v Trenčíne Renáta Peťovská.

slovakia

left justify in out

„Osoba, u ktorej tabak našli, nevedela preukázať pôvod a spôsob jeho nadobudnutia, preto bol tovar zabezpečený. Z tabaku sme odobrali vzorky, ktoré sme zaslali do colného laboratória na odbornú expertízu. V prípade preukázania podozrenia zo spáchania správneho deliktu colný úradu uloží za toto porušenie predpisov pokutu vo výške 50 percent spotrebnej dane pripadajúcej na množstvo tabaku, najmenej však 331,93 eur a zabezpečenie tovaru,“ uviedla Peťovská.   
      

Colný úrad Trenčín zároveň upozorňuje na zmeny predpisov, ktoré sa viažu na tabak a ďalšie tabakové výrobky. V dôsledku legislatívnych zmien vznikla osobám podnikajúcim v oblasti tabakových výrobkov nová povinnosť – označovať kontrolnou známkou aj spotrebiteľské balenie tabaku, cigár a cigariek. Predtým boli kontrolnými známkami označované z tabakových výrobkov len spotrebiteľské balenia cigariet.  
      

„Spotrebiteľské balenie tabaku neoznačené kontrolnou známkou je možné uvádzať do daňového voľného obehu do 15. februára 2015, cigarky do 28. februára 2015 a cigary do 28. februára 2016. Predávať, ponúkať na predaj alebo skladovať je možné neoznačené spotrebiteľské balenie tabaku do 31. marca 2015, cigariek do 31. decembra 2015, cigár do 31. decembra 2016,“ zdôraznila Peťovská. 
      

Osoba, ktorá je oprávnená v rámci svojho podnikania predávať spotrebiteľské balenia tabakových výrobkov a ktorá do uvedených dátumov tieto výrobky neoznačené kontrolnou známkou nepredala, je podľa nej povinná oznámiť colnému úradu ich množstvo a zároveň požiadať o ich zničenie, pri tabaku do 15. apríla 2015, pri cigarkách do 15. januára 2016 a pri cigarách do 15. januára 2017.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies