Clintonová: Práva homosexuálov sú porovnateľné s právami žien

NETKY.SK • 8 December 2011, 04:21 • 2 min
Clintonová: Práva homosexuálov sú porovnateľné s právami žien

Clintonová: Práva homosexuálov sú porovnateľné s právami žien

slovakia

left justify in out

img

Americká ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová dnes nezvyčajne silne obhajovala práva homosexuálov, uviedla tlačová agentúra AP.
Clintonová pri vystúpení v Ženeve povedala, že kultúrne zvyklosti alebo náboženské tradície nie sú ospravedlnením pre diskrimináciu, alebo ešte horšie konanie voči ľuďom s inou sexuálnou orientáciou.
Podľa Clintonovej slov sú práva homosexuálov porovnateľné s právami žien a rasovou rovnosťou a mali by patriť k univerzálnym ľudským právam.
Šéfka americkej diplomacie kritizovala krajiny, ktoré kriminalizujú homosexuálov, alebo tolerujú zlé zaobchádzanie s nimi, ako aj s bisexuálmi či s ľuďmi so zmeneným pohlavím. Nijaké krajiny však konkrétne nemenovala.
Na Clintonovej vystúpení v Ženeve, kde sídli Rada OSN pre ľudské práva, sa zúčastnili aj diplomati z arabských, afrických i ďalších krajín, kde je mizerná úroveň práv homosexuálov.
Administratíva prezidenta USA Baracka Obamu oznámila, že zaobchádzanie s homosexuálmi bude brať do úvahy pri udeľovaní zahraničnej pomoci.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies