Členovia Klubu 500 pohrozili štrajkom, ak vláda schváli tvrdý lockdown

NETKY.SK • 16 Marec 2021, 18:05 • 2 min
Členovia Klubu 500 pohrozili štrajkom, ak vláda schváli tvrdý lockdown

BRATISLAVA - Členovia Klubu 500 sú pripravení v prípade vyhlásenia tvrdého lockdownu pristúpiť k štrajku a blokovať cesty vo svojich regiónoch.

slovakia

left justify in out

Ako vysvetlil redseda Klubu 500 Vladimír Soták, touto formou chcú upozorniť na nelogické, nezmyselné a šikanózne opatrenia vlády.

 

Podľa Sotáka by sa mali členovia kabinetu namiesto nezmyslom, hádkam a zastrašovaniu venovať liečeniu obyvateľov s ochorením na COVID-19 hneď po testovaní a po ich nástupe do domácej karantény.

 

Klub 500 považuje reči o potrebe vyhlásenia tvrdého lockdownu zo strany predstaviteľov vlády alebo niektorých starostov a primátorov za trestný čin a za šírenie poplašnej správy, nakoľko majú priamy negatívny dopad na fungovanie firiem na Slovensku.

 

Prečítajte si tiež: Podniky na Slovensku zatiaľ nie sú pripravené na možný tvrdý lockdown

Klub 500 vyzýva vládu, aby sa začala venovať reštartu ekonomiky Slovenska a robila všetko preto, aby ľudia mohli začať chodiť do práce, boli otvorené obchody a školy.

 

„V Klube 500 nevidíme jeden jediný dôvod, prečo by sme na Slovensku ako v jedinej krajine EÚ mali pristúpiť k najtvrdšiemu opatreniu, ktorým je vypnutie ekonomiky, tzv. lockdown. Namiesto toho, aby ste sa zamysleli nad sebou, nad svojou prácou a svojimi výsledkami, neustále prichádzate s rozporuplnými, neuváženými a mnohokrát nerealizovateľnými opatreniami, ktoré prinášajú chaos a znechutenie obyvateľstva," zdôraznil Soták s tým, že členovia Klubu 500 priebežne testujú zamestnancov a výsledky testovania sa pohybujú dlhodobo okolo jedného percenta pozitívnych ľudí.

 

Prečítajte si tiež: Strana SaS nepodporí tvrdý lockdown, Kollár je na tom zrejme podobnetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies