Čínska hymna sa bude môcť hrať iba na vybranom type podujatí

NETKY.SK • 12 December 2014, 16:35 • 2 min
Čínska hymna sa bude môcť hrať iba na vybranom type podujatí

PEKING - Čínska štátna hymna sa už nebude môcť hrávať na svadbách, pohreboch, báloch a iných nepolitických slávnostiach, pričom jej prezentácia by sa mala uskutočňovať iba na vybranom type dôstojných podujatí. Napísala to dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na čínske štátne médiá.

slovakia

left justify in out

Smernica bude "štandardizovať náležitú etiketu národnej hymny, ktorá bude vyjadrovať národnú nezávislosť a oslobodenie prosperujúcej, silnej krajiny a blahobyt jej ľudu", napísala tlačová agentúra Sinchua, ktorá citovala tlačové vyhlásenie Komunistickej strany Číny.
     

Hymna "Pochod dobrovoľníkov" sa bude môcť hrávať v úvode dôležitých osláv a podstatných politických zhromaždení, formálnych diplomatických udalostí a významných medzinárodných stretnutí. Hymnu bude možné uvádzať aj vtedy, keď čínski športovci vyhrajú medailu. 
     

Osoby, ktoré porušia toto nariadenie, budú vystavené "kritike a náprave", dodala Sinchua.
     

Pôvod vzniku silne vlasteneckej štátnej hymny Čínskej ľudovej republiky sa datuje do obdobia pred komunistickou revolúciou v roku 1949.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies