Čína tvrdí, že nemôže s USA rokovať o obchode s nožom na krku

NETKY.SK • 25 September 2018, 09:01 • 2 min
Čína tvrdí, že nemôže s USA rokovať o obchode s nožom na krku

PEKING - Čína podľa námestníka čínskeho ministra obchodu Wanga Shouwena nemôže viesť rokovania s Washingtonom o ukončení ich eskalujúceho obchodného sporu, kým USA "držia nôž" na krku Pekingu tým, že uvalili zvýšené clá.

slovakia

left justify in out

Peking je otvorený rokovaniam, ale to či sa uskutočnia, závisí od Washingtonu, povedal v utorok námestník ministra obchodu. "Teraz, keď USA prijali také rozsiahle reštriktívne opatrenia a držia nôž druhému na krku, ako sa môžu rokovania uskutočniť?" vyjadril sa Wang na tlačovej konferencii.

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondelok začala uplatňovať vyššie clá na dovoz z Číny v hodnote 200 mld. USD. Peking odpovedal uvalením ciel na americké produkty za 60 mld. USD. Dôvodom konfliktu sú sťažnosti USA, že Peking kradne technológie alebo núti zahraničné firmy, aby ich odovzdávali. Keďže urovnanie sporu je v nedohľadne, prognostici hovoria, že konflikt medzi dvomi najväčšími ekonomikami sveta by mohol znížiť globálny hospodársky rast do roku 2020 o 0,5 percentuálneho bodu.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies